Nieważne jaki gatunek mięty uprawiasz – wszystkie słyną z szybkiego tempa rośnięcia, więc trzeba zatroszczyć się o wystarczająco dużo miejsca dla rośliny zarówno w ziemii jak i w doniczkach. Mięta ma dwa rodzaje łodyg - jedne prosto wzniesione, bogato ulistnione, zakończone niewielkim fioletowym kwiatkiem, inne - płożące się na powierzchni ziemi, rzadziej i drobno ulistnione, odznaczające się wielką zdolnością ukorzeniania się i wydawania nowych pędów kwiatowych.
Powiązane artykuły
Zioła towarzyszą człowiekowi od lat. Przez stulecia stanowiły naturalną aptekę lecząc wszelkie dolegliwości i schorzenia. Były i są nadal niezbędnym elementem w naszej kuchni, nadając potrawom specyficzny smak, aromat i wygląd. Dzisiaj nie wyobrażamy sobie gotowania bez ziół. I coraz bardziej wracamy do korzeni, doceniając te świeżo zerwane z naszych ogródków czy doniczek. Ziemia do naszych ziół powinna być żyzna, a miejsce słoneczne. Należy jednak pamiętać, że są i takie zioła, które najlepiej czują się w półcieniu.
Byliny miododajne wieloletnie wabią do naszego ogrodu trzmiele, pszczoły i motyle, a te z kolei zapylają nasze rośliny od wczesnej wiosny, aż do jesieni. Ogród powinniśmy zakładać tak, aby imitował on w jak największym stopniu naturę i chociaż tworzony przez nas, staje się ostoją dla pożytecznych gatunków zwierząt i owadów. Każdy z nas na miarę swoich możliwości powinien pomagać i dołożyć swoją „cegiełkę”. Uprawa roślin miododajnych nie jest trudna, a do tego byliny dwu i wieloletnie są po prostu urocze.
Komary brzęczące nad głową to prawdziwa zmora letniej aury. Potrafią zepsuć każdą naszą aktywność w ogrodzie. Na szczęście możemy pozbyć się irytujących komarów. I to bez użycia środków chemicznych. Wystarczy, że posadzimy rośliny , które skutecznie odstraszą te owady.