Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Nasiona na kiełki fasoli

7 produkty

Czy nasiona fasoli na kiełki powinny gościć na naszych talerzach? Oczywiście, że tak! Są nie tylko zdrowe i pożywne, ale również smaczne, o czym zresztą najlepiej wiedzą mieszkańcy krajów azjatyckich, w których nasiona fasoli stosowane są od wieków.

Jak wyhodować kiełki fasoli?

Aby wyhodować nasiona na kiełki fasoli, nie potrzeba ani dużych nakładów finansowych, ani tym bardziej wielkiego zaangażowania i wysiłku. Przepłukane nasiona wystarczy umieścić w czystym słoiku i zalać letnią, przegotowaną wodą na kilka godzin. Następnie zlać wodę, przepłukać nasiona, nakryć naczynie gazą i pozostawić w jasnym i ciepłym miejscu na kilka dni. Ważne jest, aby pamiętać o ich regularnym przepłukiwaniu i zlewaniu wody (najlepiej dwa razy dziennie). Zamiast słoika, można posłużyć się również specjalnie przeznaczoną w tym celu kiełkownicą, którą można zakupić w sklepie Sadowniczy.pl

Kiełki fasoli – właściwości

Czy warto sięgnąć po nasiona fasoli na kiełki? Oczywiście, że tak! Są bowiem źródłem zdrowia i doskonałego smaku. Obfitują w cenne dla organizmu witaminy w grupy B (szczególnie witaminę B3 oraz B9), a także A, C i E. Są wyjątkowo bogate w wapń, żelazo, potas, fosfor, cynk i magnez. Oprócz tego, zawierają duże ilości łatwo przyswajalnego białka, przez co powinny być spożywane przez wegan i wegetarian. Kiełki fasoli są polecane dla osób z chorobami trzustki i nerek. Co więcej, z uwagi na fakt, że posiadają znaczne ilości przeciwutleniaczy oraz wykazują właściwości obniżające poziom „złego” cholesterolu, chronią przez nowotworami oraz chorobami serca.

Kiełki fasoli - do jakich potraw warto je dodawać?

Kiełki są stosowane przede wszystkim w potrawach kuchni azjatyckiej, zarówno na zimno, jak i na gorąco. Kiełki fasoli mung oraz adzuki można dodawać do sałatek, surówek oraz kanapek. Wzbogacą również smak smażonego ryżu oraz sosów. Mogą stanowić również zdrową i chrupiącą przekąskę między posiłkami.

Czytaj więcej
pixel