Jabłoń Reneta Landsberska to odmiana jabłoni o charakterystycznie wydłużonych, spiczastych owocach o intensywnie żółto-zielonej skórce pokrytej czerwonym rumieńcem.
Jabłoń Reneta Landsberska charakterystyka i owoce
Owoce są średniej wielkości, soczyste i aromatyczne, o słodko-kwaśnym smaku, który idealnie nadaje się do spożycia na surowo lub do przetworzenia. Drzewo jabłoni Reneta Landsberska jest średniej wielkości, dorasta zwykle do 3-4 metrów wysokości. Ma gęstą koronę i charakteryzuje się obfitością bocznych gałęzi. Liście są ciemnozielone, matowe i podłużnie eliptyczne. Jabłoń Reneta Landsberska jest odmianą o średniej wrażliwości na choroby, a jej plony dojrzewają zwykle w październiku. Owoce jabłoni Reneta Landsberska są cenione za swoje walory smakowe i wygląd, dlatego są często uprawiane w sadach domowych oraz na skalę komercyjną. Są też popularnym składnikiem wypieków, deserów i soków, a także mogą być przechowywane w chłodnym miejscu nawet przez kilka miesięcy.
Jabłoń Reneta Landsberska zapylacze
Reneta Landsberska jest odmianą jabłoni, która zwykle wymaga zapylacza, aby z powodzeniem wyprodukować owoce. Najlepszymi zapylaczami dla Renety Landsberskiej są inne odmiany jabłoni, które kwitną w tym samym czasie, a najlepiej, jeśli są to odmiany o podobnej porze kwitnienia i dobrych właściwościach zapylających. Polecane odmiany zapylaczy: Antonówka, Kronselska, Boiken, Kaksa Pomarańczowa, Jonathan, James Grieve, Renet, Malinowa Oberlandzka.
Jabłoń Reneta Landsberska uprawa
Uprawa Renety Landsberskiej jest podobna do uprawy innych odmian jabłoni. Drzewa te preferują dobrze oświetlone stanowiska, o umiarkowanej wilgotności i dobrze przepuszczalnym podłożu. Sadzenie drzew Renety Landsberskiej powinno odbywać się wczesną wiosną lub jesienią. W przypadku Renety Landsberskiej zaleca się także regularne przycinanie drzewa w celu utrzymania jego kształtu i rozwoju korony. Zebrane owoce Renety Landsberskiej należy przechowywać w chłodnym i ciemnym miejscu, najlepiej w temperaturze około 2-4 stopni Celsjusza i wilgotności powietrza wynoszącej około 90%.