Produkt sprzedawany w torebce (foliowa, plastikowa lub papierowa). Nie jest to torba ozdobna, ale opakowanie magazynowe.
Dalia kaktusowa Tsuki Yori No Shisha
Opis produktu
Dalia ogrodowa - skąd pochodzi
Rodzina: Asteraceae - Astrowate. Dalie, zwane również georginiami, pochodzą z Meksyku i Gwatemali. W Europie pojawiły się w drugiej połowie XVIII w., a ich nazwa pochodzi od nazwiska szwedzkiego botanika Andreasa Dala. Prace hodowlane sprawiły, że z tych kwiatów stworzono tysiące odmian i trudno obecnie spotkać taki rodzaj roślin, który mógłby się poszczycić takim bogactwem form. Kłącza bulwiasto zgrubiałe, łodygi grube, rozgałęzione, wewnątrz puste, liście pierzaste. Karpy odmian silnie rosnących sadzi się co 50cm, a odmian niskich co 20-30cm. Głębokość sadzenia zależy od wielkości karpy; pąki widoczne w górnej części bulwiastych korzeni muszą znajdować się tuż pod powierzchnią ziemi. Dalie powinny być systematycznie podlewane i kilkakrotnie zasilane nawozami mineralnymi, zwykle do końca lipca. Na 1m2 daje się łącznie około 80g mieszanki nawozowej. Na początku uprawy trzeba odchwaszczać glebę, a później dalie silnie się rozrastają i nie ma takiej konieczności. Odmiany silnie rosnące wymagają palikowania, gdyż pędy łatwo się wyłamują pod ciężarem kwiatostanów. Już od czerwca prowadzi się selekcję i usuwa rośliny słabo rosnące, o odbarwionych i zniekształconych liściach. Przyczyną takich objawów są choroby wirusowe, łatwo przenoszone przez mszyce.
Wysokość: 100cm
Kwitnienie: lipiec-październik
Zastosowanie: Do tworzenia grup ogrodowych, na rabaty, obwódki, do ogrodów skalnych i uprawy w skrzynkach balkonowych lub innych pojemnikach.
Kiedy sadzić dalie?
Sadzenie: kwiecień-maj.
Głębokość sadzenia: 10-15 cm
Wykopywanie: październik
Dalie wymagają stanowiska słonecznego lub lekko zacienionego, gleby przepuszczalnej, lekko wilgotnej, zasobnej w składniki pokarmowe. Na zimę, po pierwszych przymrozkach, rośliny wykopujemy, a pędy przycinamy na 10- 20 cm nad ziemią. Karpy po krótkim osuszeniu, powinny trafić do pomieszczeń zabezpieczonych przed mrozem 5-8 ºC. W przypadku suchych pomieszczeń przysypujemy je np. trocinami, torfem czy piaskiem.
Dalia kwiaty
Pod względem budowy koszyczków kwiatostanowych odmiany podzielono na grupy: pojedyncze (typu Mignon), półpełne (podwójne, anemonowe i kołnierzykowe) i pełne, które są najliczniejszą grupą i obejmują dalie dekoracyjne, półkaktusowe, kaktusowe, kuliste (Ball) i pomponowe. Oprócz dalii wysokich i średnio wysokich bardzo poszukiwane są także odmiany karłowe.
- Dobra retencja wody i składników pokarmowych, duża zawartość próchnicy, najlepsze rodzajowo gleby .
- Preferowane przez wymagające i bardzo wymagające rośliny
Szacunkowa wysokość jaką osiągnie roślina za 7 do 10 lat przy przeciętnych warunkach środowiskowych.