Produkt sprzedawany w torebce (foliowa, plastikowa lub papierowa). Nie jest to torba ozdobna, ale opakowanie magazynowe.
Lilia trąbkowa Robina
Opis produktu
Lilie dobrze rosną w miejscach słonecznych lub tylko lekko ocienionych, w glebie lekkiej, przepuszczalnej, próchnicznej, dostatecznie wilgotnej, ale nie podmokłej. Większość lilii wymaga podłoża kwaśnego, ale lilia biała, lilie azjatyckie i LA lepiej rosną w podłożu o odczynie lekko kwaśnym lub obojętnym.
Cebulki lili jak sadzić
Cebule lilii sadzi się we wrześniu i na początku października. Odstępy między roślinami powinny wynosić 20-30 cm. Standardowo cebule sadzimy na głębokość 2-3 wysokości cebuli. Więc im większa cebulka tym głębiej ją sadzimy. Tylko lilie trąbkowe i orientalne o bardzo silnym wzroście sadzi się co 50 cm. Na zimę przykrywa się zagon torfem lub korą, a także gałązkami świerku. Lilie można sadzić na wiosnę i chociaż nieco później kwitną to nie ma obawy o przemarzanie cebul zimą. Zimową okrywę usuwa się wiosną, gdy minie obawa silnych przymrozków. Od maja, w razie suszy, podlewa się rośliny co tydzień dość obficie. Do sierpnia dokarmia się lilie 2-3-krotnie, stosując każdorazowo po 30 g mieszanki wieloskładnikowej na 1 m2. Podczas odchwaszczania gleby nie można spulchniać, gdyż łatwo uszkodzić korzenie. Przekwitłe kwiaty powinno się usuwać, aby nie szpeciły roślin. Cebule lilii nie mają suchych łusek okrywających i dlatego łatwo je uszkodzić. Wykopywanie przypada co kilka lat, od sierpnia do końca września. Po oddzieleniu nowo utworzonych cebul i oczyszczeniu z zaschniętych pędów i liści sadzi się lilie na nowym miejscu lub do wiosny przechowuje w temperaturze 2-4 st. C. Dla ochrony przed wysychaniem przykrywa się cebule torfem i dziurkowaną folią.
Cebulki lili zastosowanie
Cebulki lili ogrodowych, tygrysich i innych można sadzić w dowolnych miejscach naszego ogrodu. Pięknie prezentują się jako pojedyncze kwiaty ale i sadzone w grupach. Można je sadzić bezpośrednio do gruntu ale i do donic. Wszystkie lilie można wykorzystywać jako kwiat cięty. Prawie każde lilię pachną jedne mniej intensywniej drugie mocno. Z lilii pozyskuje się wonne olejki, które wykorzystuje się w perfumach. Intensywny, słodki zapach lilii ma też ciemną stronę. Roślina ta jest mocnym alergenem i u niektórych osób może wywoływać silne bóle głowy.
Cebulki lili rodzaje i odmiany
Lilie dzielimy na kilka grup odmian. Odmian i gatunków jest mnóstwo. Każda odmiana jest inna i czymś się wyróżnia, choć niektóre są do siebie bardzo podobne. Lilie dzielimy na: Lilie azjatyckie, lilie orientalne, lilie trąbkowe, lilie drzewiaste, lilie botaniczne, lilie tygrysie, lilie longifolium(wielkanocne, długokwiatowe), gatunki powstałe z krzyżówek (martagon, rosselily, candidum) , mieszańce międzygatunkowe(np. ot, la)
- Dobra retencja wody i składników pokarmowych, duża zawartość próchnicy, najlepsze rodzajowo gleby .
- Preferowane przez wymagające i bardzo wymagające rośliny
Szacunkowa wysokość jaką osiągnie roślina za 7 do 10 lat przy przeciętnych warunkach środowiskowych.