Produkt sprzedawany w torebce (foliowa, plastikowa lub papierowa). Nie jest to torba ozdobna, ale opakowanie magazynowe.
Fasola wielkokwiatowa karłowa na suche ziarno Laponia 500g
Opis produktu
Fasola wielkokwiatowa karłowa na suche ziarno Laponia 500g
Odmiana karłowa, wysokość 40-45 cm. Okres wegetacji 90 dni. Nasiona duże, białe z połyskiem. Odmiana przeznaczona do bezpośredniego spożycia i przetwórstwa. Zalecany termin siewu od 5.05 do 15.05 w rozstawie 50 x 8-10 cm. Masa 1000 nasion 500 g. Gramatura: 500g.
Liczba nasion: 1-3 szt. w gramie
Norma wysiewu: 88-105 kg/1ha
Termin wysadzania: 1 dekada V
Rozstawa: 50x8-10 cm
Wegetacja: 110-120 dni
Termin zbioru: 1-2 dekada VIII
Gramatura: 500g
Norma wysiewu 110 kg/ha. Średni plon 2 - 2,5 t/ha.
Wymagania: fasola jest rośliną ciepłolubną, jest wrażliwa na przymrozki, wykazuje dużą wrażliwość na wiatry, dlatego wymaga osłaniania. Niedobór wody powoduje zniżkę plonu oraz pogorszenie jego jakości. Najbardziej wskazane do uprawy fasoli sa gleby przepuszczalne z dużą zawartością próchnicy, nie zaskorupiające się, o pH 6,5 do 7,8. Fasolę uprawia się z siewu wprost w pole. Zbiór rozpoczyna się gdy liście i strąki na roślinie żółkną i zasychają. Plon z 1ha 10-30t.
Fasola szparagowa należy do roślin ciepłolubnych. Stanowisko najlepiej jeśli będzie słoneczne, a podłoże żyzne i bogate w składniki pokarmowe. Nasiona fasoli szparagowej kiełkują w temperaturze 11'C, dlatego też fasolę wysiewamy dopiero na początku maja. Aby wydłużyć plon, fasole warto dosiewać kilka razy co dwa tygodnie.
Strąki fasoli odznaczają się wysoką wartością odżywczą i dietetyczną, są bogate w białko, witaminy (B1, K, PP, C, karoten), sole mineralne (wapnia, żelaza, fosforu), błonnik oraz zawierają trójterpeny o właściwościach bakteriobójczych, kwasy organiczne, alantoin, cholin, inozytol. Nasiona charakteryzuje duża ilość białka (ok. 20 g białka na 100 g nasion).
- Dobra retencja wody i składników pokarmowych, duża zawartość próchnicy, najlepsze rodzajowo gleby .
- Preferowane przez wymagające i bardzo wymagające rośliny