Robinia akacjowa Akacja fioletowa szczepiona na pniu miododajna
Opis produktu
Ceniona jest najbardziej ze względu na wspaniałe kwiaty o bardzo niepowtarzalnym zapachu, którymi okrywa się maj-czerwiec w kolorze fioletowym. Drzewo bardzo łatwe w uprawie, niewybredne i odporne na niesprzyjające warunki.Dobrze znosi suszę i zanieczysczone miejskie powietrze. Znosi dobrze cięcie, można stosować je w celu zagęszczenia lub formowania korony.
Stanowisko: Drzewo wybitnie światłolubne.
Zastosowanie:Jako drzewo ozdobne, często sadzone w parkach. Nadaje się do miejskich ogrodów i zarzewień ulicznych.
Ma małe wymagania glebowe, jest bardzo odporny na zanieczyszczenia środowiska oraz jest w pełni odporny na mróz.
Drzewka szczepione na pniu często są sadzone w doniczkach i uprawiane na balkonie lub tarasie.
Szacunkowa wysokość jaką osiągnie roślina za 7 do 10 lat przy przeciętnych warunkach środowiskowych.
Opinie o produkcie:
Witam,
Docelowo Robinia akacjowa Akacja fioletowa szczepiona na pniu powinna mieć tak ok. 1-1,5m szerokości koronę. sadząć kilka trzeba między nimi zachować mnimum 1-1,5m odległości.
Pozdrawiam
Agnieszka Wojtczak
Drzewka szczepione na pniu często są sadzone w doniczkach i uprawiane na balkonie lub tarasie.Mają słabszy system korzeniowy niż drzewa nie szczepione. Doniczka na początek powinna być tylko trochę większa od tej w jakiej przyjdzie.
Pozdrawiam
Agnieszka Wojtczak
Witam
Robinia akacjowa Akacja fioletowa szczepiona na pniu miododajna dorasta jedynie do ok. 1,5-2 m wysokości i podobnej szerokości.
Pozdrawiam
Agnieszka Wojtczak
Witam
Cięcia sanitarne najczęściej wykonujemy po zimie, bardzo wczesną wiosną (na przedwiośniu), gdy pąki liściowe nabrzmiewają, i stają się dobrze widoczne. Jesteśmy wtedy w stanie poprawnie zidentyfikować suche i chore gałęzie.
Cięcie przeprowadzamy w bezmroźny pogodny dzień czystymi naostrzonymi narzędziami. Zdrewniałe pędy o większej średnicy zalecamy smarować maścią ogrodniczą z fungicydem, by ograniczyć ryzyko infekcji.
Skracamy wszystkie nadmiernie wybujałe pędy oraz te wyrastające poza pożądany przez nas kontur rośliny. Wszystkie pędy ścinamy tuż nad rozgałęzieniem albo tuż nad pąkiem skierowanym na zewnątrz korony.
Cięciu sanitarnemu podlegają:
- gałęzie rosnące zbyt nisko,
- gałęzie krzyżujące się,
- wilki,
- odrosty korzeniowe.
Usuwamy wszystkie martwe, suche i chore gałęzie.
Pozdrawiam
Agnieszka Wojtczak
Witam, Niestety ta Robinia nie zmienia koloru liści na czerwone jesienią, robią się delikatnie brązowe i opadają
Witam, niestety nie mam takiej informacji, zazwyczaj jest to zwykła robinia akacjowa
Cięcia sanitarne najczęściej wykonujemy po zimie, bardzo wczesną wiosną (na przedwiośniu), gdy pąki liściowe nabrzmiewają, i stają się dobrze widoczne. Jesteśmy wtedy w stanie poprawnie zidentyfikować suche i chore gałęzie. Cięcie przeprowadzamy w bezmroźny pogodny dzień czystymi naostrzonymi narzędziami.