P9 - młody materiał roślinny sprzedawany w doniczce plastikowej o pojemności 0,5L do 1L
Funkia Hosta Siebolda Elegans (P9)
Opis produktu
Funkia Hosta Siebolda Elegans - pojemnik P9
'Elegans' to duża, rozłożysta funkia szczelnie pokrywająca teren grubymi zielonymi liśćmi z niebieskawym nalotem. Dorasta do 80cm wysokości i 1 metr szerokości.
Bylina wytwarza niebieskie sercowate liście, w jednolitym kolorze, które tworzą, gęstą kępę.
Liście są duże i mocno pomarszczone. Na przełomie kwietnia i maja, pojawiają się pod postacią zielonych rurek, które do końca maja zdążą się rozwinąć, stanowiąc dekorację rabaty do pierwszych przymrozków.
Kwitnie na biało w lipcu - z kępy liści wyrastają pionowe pędy kwiatostanowe, z których z czasem wyłaniają się trąbkowate białe kwiaty o lekkim fioletowym zabarwieniu.
Funkia Siebolda to bylina dorastająca do 50-90 cm wysokości, o olbrzymich, zielononiebieskich liściach, z silnym nalotem woskowym. Kwiaty bladoliliowe, w kwiatostanach przypominających we wczesnej fazie karczochy (VI-VII).
Funkia Siebolda preferuje stanowiska półcieniste i słoneczne. Najlepiej rośnie na glebach żyznych i wilgotnych, ale daje sobie radę również na glebach słabszych. Nie jest rośliną zbyt wymagającą. Na jednym stanowisku może rosnąć przez kilkadziesiąt lat. A dodatkowym jej atutem w naszym chłodniejszym klimacie jest jej wytrzymałość na mróz.
Funkie to popularne rośliny do miejsc cienistych. Dzięki pięknym, barwnym liściom stanowią doskonałą ozdobę zacienionych zakątków ogrodu. Świetnie komponują się z paprociami, bylinami kwitnącymi, ale też same w sobie jako soliter stanowią piękną ozdobę. Przeznaczona do okrywania powierzchni, na rabaty, ogrody, parki. Można je także łączyć z innymi roślinami poszycia leśnego np. dąbrówką, barwinkiem, konwalią, fiołkami, zawilcami czy dzwonkami. Nadaje się do sadzenia w niewielkich grupach do 3 do 10 razem. Na 1 m2 powinno znajdować się nie więcej niż 5 roślin.
Nawożenie funkii wykonuje się od kwietnia do połowy lipca.
Szacunkowa wysokość jaką osiągnie roślina za 7 do 10 lat przy przeciętnych warunkach środowiskowych.