C2 - roślina sprzedawana w doniczce plastikowej o pojemności 1,4L do 2,5L
Krzewuszka cudowna Pink Poppet (P9)
Opis produktu
Krzewuszka cudowna Pink Poppet
Jest to pięknie kwitnący krzew, osiągający wysokość do 1m, o dość szerokim i rozłożystym pokroju. Liście ma zielone, opadające na zimę. Mają kształt jajowaty z wydłużonym, zaostrzonym końcem. Kwiaty pojawiają się w maju i czerwcu, bardzo obficie, dzięki czemu roślina wygląda szczególnie atrakcyjnie, zwabiając do ogrodu motyle i inne pożyteczne owady.
Kwiaty są dzwonkowate, jasnoróżowe, odznaczające się na tle zielonych liści. Pojawiają się one na zeszłorocznych pędach przez co bardzo ważnym elementem pielęgnacji tej rośliny staje się przycinanie pędów zaraz po kwitnieniu, dzięki temu krzewuszka cudowna może powtórzyć kwitnienie pod koniec lata. Krzewuszka odmiany Marjorie dobrze rośnie na glebach żyznych, przepuszczanych i lekkich, umiarkowanie wilgotnych. Stanowisko powinno być słoneczne lub półcieniste. Jest odporna na mrozy. Krzew ozdobny o wyprostowanym, krzaczastym pokroju. Młode pędy czerwono-brązowe.
Krzewuszka w ogrodzie
Preferuje żyzne, umiarkowanie wilgotne gleby o odczynie od lekko kwaśnego aż do lekko zasadowego. Znosi gleby nieco słabsze, ale wtedy konieczne dokarmianie. Nie lubi suszy, szczególnie w okresie kwitnienia. Należy sadzić w miejscach słonecznych lub o niewielkim zacienieniu. Wrażliwa na zachwaszczenie. Odporna na mróz, ale w surowe zimy może przemarzać. Przydatna do ogrodów, dobrze prezentuje się posadzona zarówno pojedynczo, jak i w grupach złożonych z kilku krzewów. Można sadzić na rabatach bylinowych i wrzosowiskach. Nadaje się do uprawy w pojemnikach, ale wówczas wymaga porządnego zabezpieczenia na zimę. Roślina miododajna.
Krzewuszka cudowna weigela florida odmiany
Do starszych bardzo popularnych odmian krzewuszki cudownej należną np.
- krzewuszka cudowna Aleksandra
- krzewuszka cudowna Variegata
- krzewuszka cudowna Victoria
- krzewuszka cudowna Bristol Ruby
- krzewuszka cudowna Alexandra
Szacunkowa wysokość jaką osiągnie roślina za 7 do 10 lat przy przeciętnych warunkach środowiskowych.