Przecena
-20%
Wysokość rośliny / produktu
od
10cm
do
10cm
Stanowiskosłoneczne
OpakowanieTorebkaCo to znaczy?
Produkt sprzedawany w torebce (foliowa, plastikowa lub papierowa). Nie jest to torba ozdobna, ale opakowanie magazynowe.
Przecena
-20%
Seler korzeniowy Albin średnio wczesny
Kod produktu: 171610
Program rabatowy
(szczegóły)
3%
od 300zł
6%
od 1000zł
9%
od 2000zł
12%
od 5000zł
Cena tego produktu została już maksymalnie obniżona.
Rabaty kumulacyjne nie będą wpływać na cenę tego produktu, jednak jego zakup będzie wliczał się do sumy zamówień w systemie rabatowym.
W sprawie cen hurtowych niedługo skontaktuje się pracownik sadowniczy.pl
Jesteś zainteresowany zakupem hurtowym?
Wprowadź swoje dane, a nasz pracownik skontaktuje się z Tobą w celu ustalenia jakie możemy zaoferować Ci ceny.
Opis produktu
Odmiana tworząca bardzo duże, kuliste zgrubienia korzeniowe bez pustych przestrzeni. Odmiana bardzo plenna, uniwersalna w użytkowaniu, przeznaczona na zbiór jesienny i dobrze przechowująca się przez zimę.
Seler korzeniowy Albin
Odmiana tworząca bardzo duże, kuliste zgrubienia korzeniowe bez pustych przestrzeni. System korzeniowy wyrasta z dolnej części zgrubienia. Miąższ koloru białego, nie zmienia barwy po ugotowaniu, ani po zamrożeniu. Rośliny nie zawierają antocyjanu. Odmiana bardzo plenna, uniwersalna w użytkowaniu, przeznaczona na zbiór jesienny i dobrze przechowująca się przez zimę. Jakością i plonem konkuruje w gospodarstwach towarowych z odmianami holenderskimi (Monarch, Mentor) przewyższając je zdrowotnością.
Aby obsadzić rozsada 1 ha pola potrzebujemy od 120 do 150 g nasion, z 1 g otrzymamy ok. 2000 roślin. Produkcja rozsady selera korzeniowego trwa od 10 do 12, zaś naciowego od 6 do 10 tygodni.
Norma wysiewu: 0,1-0,2 kg/ha
Seler najlepiej rośnie na glebach niezbyt ciężkich, żyznych, o odczynie zbliżonym do obojętnego, bogatych w próchnicę. Nie powinno się go uprawiać na glebach podmokłych, zakwaszonych lub ze zbyt dużą zawartością wapnia. Do uprawy selera najlepiej wybrać miejsce nasłonecznione.
Seler jest warzywem bardzo zdrowym, zawierającym wiele pożytecznych witamin i substancji mineralnych. Zachęcamy zatem do uprawy selera na własnej grządce. Gleba powinna być żyzna ale nie zbyt ciężka. Należy unikać zakwaszenia gleby. Seler nie toleruje wysokich temperatur ani ciągłego nasłonecznienia. Uprawę selera podlewamy regularnie (jest to bardzo ważne). Należy utrzymywać podłoże stale umiarkowanie wilgotne. Ważne też aby regularnie odchwaszczać uprawę selera oraz wzruszać ziemię pomiędzy rzędami, tak aby ziemia nie była zbyt zbita. W Polsce seler uprawia się z rozsady. Produkcja trwa długo, bo około dwóch miesięcy. Dlatego na początku musimy zapewnić młodym sadzonkom selera optymalne warunki do rozwoju. Dzięki temu korzeń będzie duży.
Uwaga. Selera nie powinno uprawiać się w tym samym miejscu rok po roku.
Seler ma wysokie wymagania wodne. Gdy jest sucho, zaleca się, częstsze podlewanie przynajmniej co kilka dni. W okresie wzrostu korzeni, który przypada na sierpień-wrześnień, nawadniać trzeba go codziennie.
Liście selera możemy użytkować i obrywać w trakcie jego wzrostu prawie przez cały czas. Jednak nie należy obrywać zbyt dużo liści z jednej rośliny ponieważ spowoduję to że seler wytworzy mniejszy korzeń i plon będzie uboższy.
Korzeń selera zbieramy przed przymrozkami.
Charakterystyka odmiany
Stanowisko
słoneczne
Wymagania wodne
umiarkowana wilgotność
Odczyn gleby
obojętny
Preferencje glebowe
żyzna/próchnicza
Cecha wyróżniająca
do gruntu
Dojrzałość zbiorcza
jesień
Kolor owocu
biały
Przydatność do spożycia
deserowe
Napisz swoją opinię
Zapytaj o produkt