Wysokość rośliny / produktu
od
10cm
do
10cm
Stanowiskosłoneczne
OpakowanieTorebkaCo to znaczy?
Produkt sprzedawany w torebce (foliowa, plastikowa lub papierowa). Nie jest to torba ozdobna, ale opakowanie magazynowe.
Seler korzeniowy Makar średniowczesny 1g
Kod produktu: 168704
Program rabatowy
(szczegóły)
3%
od 300zł
6%
od 1000zł
9%
od 2000zł
12%
od 5000zł
W sprawie cen hurtowych niedługo skontaktuje się pracownik sadowniczy.pl
Jesteś zainteresowany zakupem hurtowym?
Wprowadź swoje dane, a nasz pracownik skontaktuje się z Tobą w celu ustalenia jakie możemy zaoferować Ci ceny.
Opis produktu
Odmiana średniowczesna, plenna. Rośliny wysokie, silnie ulistnione. Korzenie duże, kuliste do lekko spłaszczonych, bez skłonności do parcenia. Odmiana o uniwersalnym zastosowaniu do bezpośredniego zaopatrzenia rynku. Gramatura: 1g
Seler korzeniowy Makar średniowczesny
Odmiana nagrodzona Złotym Medalem Polagra 1996. Odmiana średniowczesna, plenna. Rośliny wysokie, silnie ulistnione. Zgrubienie korzeniowe duże, kuliste do lekko spłaszczonego, bez skłonności do parcenia. Przechowuje się bardzo dobrze. Odznacza się bardzo dużą zawartością związków aromatycznych, odpowiadających za specyficzny aromat i smak selerowy. Pierwsza w świecie odmiana z genetycznie uwarunkowanym wysokim poziomem odporności na septoriozę liści selera, niewymagająca ochrony chemicznej przeciw tej chorobie. Odmiana o uniwersalnym zastosowaniu do bezpośredniego zaopatrzenia rynku, dla przemysłu przetwórczego i farmaceutycznego. Ze względu na krótki okres wegetacji i silne ulistnienie polecana również do uprawy wczesnej, na sprzedaż „pęczkową”.
Seler jest warzywem bardzo zdrowym, zawierającym wiele pożytecznych witamin i substancji mineralnych. Zachęcamy zatem do uprawy selera na własnej grządce. Gleba powinna być żyzna ale nie zbyt ciężka. Należy unikać zakwaszenia gleby. Seler nie toleruje wysokich temperatur ani ciągłego nasłonecznienia. Uprawę selera podlewamy regularnie (jest to bardzo ważne). Należy utrzymywać podłoże stale umiarkowanie wilgotne. Ważne też aby regularnie odchwaszczać uprawę selera oraz wzruszać ziemię pomiędzy rzędami, tak aby ziemia nie była zbyt zbita. W Polsce seler uprawia się z rozsady. Produkcja trwa długo, bo około dwóch miesięcy. Dlatego na początku musimy zapewnić młodym sadzonkom selera optymalne warunki do rozwoju. Dzięki temu korzeń będzie duży.
Uwaga. Selera nie powinno uprawiać się w tym samym miejscu rok po roku.
Seler ma wysokie wymagania wodne. Gdy jest sucho, zaleca się, częstsze podlewanie przynajmniej co kilka dni. W okresie wzrostu korzeni, który przypada na sierpień-wrześnień, nawadniać trzeba go codziennie.
Liście selera możemy użytkować i obrywać w trakcie jego wzrostu prawie przez cały czas. Jednak nie należy obrywać zbyt dużo liści z jednej rośliny ponieważ spowoduję to że seler wytworzy mniejszy korzeń i plon będzie uboższy.
Korzeń selera zbieramy przed przymrozkami.
Termin wysiewu: II - III
Termin zbioru VIII - X
Gramatura: 1g
Charakterystyka odmiany
Stanowisko
słoneczne
Opakowanie
TorebkaWięcej
Produkt sprzedawany w torebce (foliowa, plastikowa lub papierowa). Nie jest to torba ozdobna, ale opakowanie magazynowe.
Preferencje glebowe
żyzna
Odczyn gleby
obojętny
Wymagania wodne
umiarkowana wilgotność
Cecha wyróżniająca
do gruntu
Kolor owocu
biały
Dojrzałość zbiorcza
lato
Przydatność do spożycia
ogólnoużytkowe
Napisz swoją opinię
Zapytaj o produkt