Produkt sprzedawany w torebce (foliowa, plastikowa lub papierowa). Nie jest to torba ozdobna, ale opakowanie magazynowe.
Cebula żółta Wama średniowczesna 5g
Opis produktu
Cebula żółta Wama średniowczesna 5g
Odmiana średnio-wczesna, cebule kulisto-spłaszczone, duże, średnio ostre w smaku, bardzo dobre wyrównanie cebul, brak tendencji do bączastości, wiernie i niezawodnie plonująca również w niekorzystnych warunkach. Łuska żółta, błyszcząca, dobrze przylegająca, bardzo mała podatność na porażenie przez mączniaka rzekomego, cebule o wysokiej zawartości antyoksydantów, cienka szyjka. Polecana do zbioru mechanicznego i długiego przechowywania, jakość i wysokość plonu nic ustępuje odmianom mieszańcowym. Okres wegetacji: 125–140 dni.
Cebula ma spore wymagania glebowe, należy ją uprawiać na żyznym podłożu o wysokiej zawartości próchnicy i składników pokarmowych. Ważne jest też by pole było dobrze uprawione, a ziemia przepuszczalna, a zarazem dostatecznie wilgotna.
Cebula jest warzywem cenionym i powszechnie wykorzystywanym w kuchni, przepisy wielu różnorodnych potraw takich jak zupy, gulasze, zapiekanki, sosy, pieczenie, zawierają cebulę, czosnek, szczypior bądź pokrewne rośliny. Ma także właściwości lecznicze. Jest bogatym źródłem witamin C, z grupy B i prowitaminy A, a także wapnia i potasu, które działają odkwaszająco na organizm. W miąższu cebuli zawarte są związki siarki, tzw. fitoncydy, które mają działanie bakteriobójcze oraz flawonoidy (kwercetyna i kempferol) o silnym działaniu przeciwutleniającym i przeciwnowotworowym.
Sok z cebuli działa jak prawdziwy antybiotyk. Niszczy bakterie, które powodują infekcje skóry, w tym gronkowca złocistego.
Dzięki swoim właściwościom cebula jest używana do leczenia ran, czyraków, ropni, oparzeń, pęknięć skóry i trądziku.W przypadku pozostałych dolegliwości dróg oddechowych najlepszym sposobem jest tradycyjny syrop z cebuli z dodatkiem miodu.
Liczba nasion: 250-400 szt w gramie
Norma wysiewu: 3 kg/1ha
Termin wysadzania: 3 dekada III-2 dekada IV
Rozstawa: 6-8x40 cm
Wegetacja: 120-130 dni
Termin zbioru: 2 dekada VII-1 dekada IX