Produkt sprzedawany w torebce (foliowa, plastikowa lub papierowa). Nie jest to torba ozdobna, ale opakowanie magazynowe.
Rzodkiewka Polina średniowczesna 500g
Opis produktu
Odmiana średniowczesna, polecana do uprawy gruncie i pod osłonami. Tworzy wyrównane, kuliste zgrubienia o dużej i średnie wielkości. Skórka intensywnie różowa z małym udziałem białego końca. Miąższ biały o wyrazistym smaku. Posiada małą skłonność do parcenia i wybijania w pędy kwiatostanowe. Rozeta liściowa wzniesiona, średniej wielkości. Źle znosi stanowiska zacienione. Zalecany siew punktowy.
Kolor: biały, różowy
Gramatura: 500 g
Uprawa rzodkiewki
Rzodkiewka to bardzo popularne warzywo korzeniowe uprawiane w Polski ogródkach przydomowych. Jej charakterystyczny delikatnie gorzki i pikantny smak przyciąga wielu koneserów. Jest bardzo łatwa w uprawie i nawet dzieci śmiało mogą bawić się w "swój ogródek" wysiewając rzodkiewkę bez obaw że coś nie wyjdzie i roślina nie urośnie.
Jedną z wielu zalet rzodkiewki jest jej bardzo krótki okres wegetacji, dzięki czemu, uprawiając ją sami, możemy co chwilę ją dosiewać i zbierać nowe, świeże warzywo. Można ją uprawiać jako przedplon - czyli kiełki, jak i poplon.
Rzodkiew wysiewa się do gruntu zazwyczaj na początku marca. Zalecany siew to siew "na raty" czyli co kilka dni dzięki czemu nasz plon będzie dojrzewał w różnych terminach i będziemy mogli korzystać ze świeżej rzodkiewki dużo dłużej. Bardzo ważnie jest regularne podlewanie rzodkiewki.
Optymalna temperatura wzrostu rzodkiewki to 10-15°C. Jeśli temperatura jest wyższa warzywo zaczyna wytwarzać pędy kwiatostanowe, co skutkuje brakiem plonu. Niestety ale nie jest tolerancyjna dla mrozów. Temperatura -5°C może spowodować wymarznięcie rośliny. Optymalne gleby są średnio lekkie, żyzne i próchnicze – wtedy wzrost przebiega prawidłowo a zbiór nie dostarcza problemów.
Rozstaw między rzędami powinien wymościć 20-30cm.
- Dobra retencja wody i składników pokarmowych, duża zawartość próchnicy, najlepsze rodzajowo gleby .
- Preferowane przez wymagające i bardzo wymagające rośliny