Produkt sprzedawany w torebce (foliowa, plastikowa lub papierowa). Nie jest to torba ozdobna, ale opakowanie magazynowe.
Dziurawiec zwyczajny 0,2g
Opis produktu
Gatunek rośliny należący do rodziny dziurawcowatych. Siedlisko: ciepłolubne dąbrowy, trawiaste zarośla, ciepłolubne murawy, także ubogie, miedze. Osiąga wysokość 30-80 (a nawet 100) cm. Z rozrośniętego kłącza wyrastają pędy kwiatonośne i płonne. Kwiaty koloru żółtego.
Uprawa: Roślina rośnie najlepiej na ciepłych i nasłonecznionych stanowiskach. Nie jest wybredna względem gleby. Ważne żeby nie była nazbyt zlewna, podmokła, a także jałowa. Preferuje gleby żyzne i przepuszczalne z domieszką piasku. Przed zimą część nadziemna w pełni obumiera. W warunkach środkowoeuropejskich roślina kompletnie mrozoodporna. Nasiona dziurawca wysiewa się jesienią (w październiku). Wiosną należy przeprowadzić pielenie. Jeśli będziemy chcieli zaczekać z siewem do wiosny, należy nasiona poddać zabiegowi stratyfikacji (przetrzymywania przez kilka tygodni w temp. 2-5 °C), inaczej wschody mogą być słabe.
Częścią użytkową jest ziele, które ścina się na początku kwietnia. Roślina lecznicza. Zastosowanie: Szeroko stosowany w ziołolecznictwie
Wysiew: X
Zbiór: IV
Kolor: zielony
Gramatura: 0,2 g
Witam,
Pierwsze objawy świadczące o porażeniu gruszy przez rdzę pojawiają się wiosną na młodych liściach gruszy. Od maja można zaobserwować małe, pomarańczowożółte plamy na górnej części liści gruszy. Z biegiem czasu powierzchnia plam powiększa się i przybierają one postać jaskrawo pomarańczowych narośli. W tych miejscach liście grubieją i sztywnieją. Narośle są w środku gąbczaste. W lecie na dolnej części liści formują się stożkowate, żółte skupienia zarodników. Porażone liście przedwcześnie opadają z drzew.
Zapobieganie rdzy gruszy to przede wszystkim unikanie sadzenia w pobliżu grusz jałowca sabińskiego, który jest żywicielem pośrednim patogenu powodującego tę chorobę.
Opryski przeciwko rdzy gruszy prowadzi się od fazy różowego pąka do zakończenia kwitnienia (maksymalnie do 30 dni po opadnięciu płatków kwiatowych). Należy je wykonywać w odstępach co 10 -14 dni. Najbardziej skutecznym przeciwko rdzy gruszy w uprawach amatorskich jest Miedzian 50 WP i Topsin M 500 SC oraz Zato 50 WG czy Mythos 300 SC.
Dodatkowo można co 7-14 dni zastosować ekologiczne oproski z czosnku, cebuli, skrzypu polnego.
Pozdrawiam
Agnieszka Wojtczak