W sprawie cen hurtowych niedługo skontaktuje się pracownik sadowniczy.pl
Jesteś zainteresowany zakupem hurtowym?
Wprowadź swoje dane, a nasz pracownik skontaktuje się z Tobą w celu ustalenia jakie możemy zaoferować Ci ceny.
Opis produktu
Odmiana średnio wczesna, bardzo plenna, rośliny wysokie. Tworzy zgrubienia korzeniowe duże, kuliste, o białym nie ciemniejacym miąższu i delikatnym smaku i zapachu bez skłonnosci do parcenia.
Seler korzeniowy Makar jest to odmiana średniowczesna, bardzo plenna. Tworzy duże zgrubienia korzeniowe, kuliste, o białym nieciemniejącym miąższu i delikatnym smaku i zapachu bez skłonności do parcenia. Nasiona tej wyjątkowej odmiany selera wysiewa się już na początku lutego do ciepłego inspektu lub pod osłony. Idealna temperatura do kiełkowania nasion to 22-24oC. Na miejsca stałe wysadzamy w maju i czerwcu, warto zachować rozstawę 30x30cm. Dojrzałe korzenie selwera zbieramy na początku października. Doskonały dodatek do surówek, sałatek i zup.
Seler jest warzywem bardzo zdrowym, zawierającym wiele pożytecznych witamin i substancji mineralnych. Zachęcamy zatem do uprawy selera na własnej grządce. Gleba powinna być żyzna ale nie zbyt ciężka. Należy unikać zakwaszenia gleby. Seler nie toleruje wysokich temperatur ani ciągłego nasłonecznienia. Uprawę selera podlewamy regularnie (jest to bardzo ważne). Należy utrzymywać podłoże stale umiarkowanie wilgotne. Ważne też aby regularnie odchwaszczać uprawę selera oraz wzruszać ziemię pomiędzy rzędami, tak aby ziemia nie była zbyt zbita. W Polsce seler uprawia się z rozsady. Produkcja trwa długo, bo około dwóch miesięcy. Dlatego na początku musimy zapewnić młodym sadzonkom selera optymalne warunki do rozwoju. Dzięki temu korzeń będzie duży.
Uwaga. Selera nie powinno uprawiać się w tym samym miejscu rok po roku.
Seler ma wysokie wymagania wodne. Gdy jest sucho, zaleca się, częstsze podlewanie przynajmniej co kilka dni. W okresie wzrostu korzeni, który przypada na sierpień-wrześnień, nawadniać trzeba go codziennie.
Liście selera możemy użytkować i obrywać w trakcie jego wzrostu prawie przez cały czas. Jednak nie należy obrywać zbyt dużo liści z jednej rośliny ponieważ spowoduję to że seler wytworzy mniejszy korzeń i plon będzie uboższy.
Korzeń selera zbieramy przed przymrozkami.
Wysiew: II-III Sadzenie do gruntu: V-VI Zbiór: X-XI Stanowisko: słoneczne Kolor: biały Gramatura: 0,5 g
Poznaj dwa niesamowite przepisy na zielone koktaile - To jest pierwszy wpis z cyklu "Przepisy klientów" - Masz jakiś swój ulubiony przepis? Wyślij go do Nas!