Produkt sprzedawany w torebce (foliowa, plastikowa lub papierowa). Nie jest to torba ozdobna, ale opakowanie magazynowe.
Koper ogrodowy Oliver średniowczesny 5g
Opis produktu
Koper ogrodowy Oliver średniowczesny 5g
Oliver jest bardzo plenną i mało wymagającą odmianą kopru, który udaje się na glebach zasobnych w azot oraz dostateczną wilgotność. Jest to odmiana średniowczesna o soczystych zielonych listkach.
Nasiona kopru Oliver wysiewa się na początku marca. Idealna temperatura do kiełkowania nasion to 10oC. Ponieważ nasion kopru nie wysiewa się rzędowo, po ok 30 dniach od siewu warto wykonać przerywkę i pozostawić nasiona w rozstawie 3x20cm. Dojrzałe listki kopru możemy zbierać już na początku maja a dzięki systematycznemu dosiewaniu nasion w trakcie sezonu, okres zbioru możemy wydłużyć nawet do września.
Koper Oliver to doskonały dodatek do surówek i sałatek. Może być znakomitym dodatkiem do sosów i potraw mięsnych.
Odmiana dająca bardzo wysokie plony na zielono i w późniejszej fazie w zastosowaniu kwaszenia ogórków.
OLIVER zawiera dużą gamę witamin, między innymi witaminę C spotykaną w wielu odmianach kopru, dużą zawartość olejków eterycznych. Łodyga jest silnie ulistwiona i sztywna z lekkim nalotem woskowiny. Liście grube, zielone, aromatyczne.
Okres wegetacji w przypadku pędzenia wynosi 42-50 dni, przy uprawie polowej 68-78 dni.
Koper OLIVER to średnio wczesna, bardzo plenna odmiana przeznaczona do pędzenia oraz uprawy polowej.
Siew do gruntu: III-VIII
Przerywka:IV-IX
Zbiór: V-IX
Rozstawa: 3x20 cm
Kolor: zielony
Nasiona kopru ogrodowego wysiewa się w marcu bezpośrednio do gruntu. Idealnie kiełkują w temperaturze 10'C. Koper jest rośliną o bardzo krótkim okresie wegetacji, dlatego warto dosiewać ją średnio co 30 dni w celu wydłużenia okresu zbiorów aż do jesieni.
Koper wyróżnia się bardzo dużą ilością masy zielonej, która może nadawać się do bezpośredniej konsumpcji jak i do kwaszenia.
Roślina doskonale rośnie na glebach żyznych, niezbyt ciężkich, które cechują się dużą wilgotnością.
Koper włoski ma bardzo intensywny smak i zapach. Całe bądź mielone owoce fenkułu dodaje się głównie do ciast, chlebów, sałatek oraz sosów. Fantastycznie podkreśla walory smakowe zup rybnych i potraw z owoców morza. Znajdują one również zastosowanie w produkcji likierów. Jako przyprawa koper dobrze komponuje się z koperkiem, czosnkiem, cebulą i innymi ziołami. Właściwości: Licznie występujące w nasionach kopru włoskiego olejki eteryczne i flawonoidy wykazują działanie bakteriobójcze, przeciwzapalne, a także rozkurczowe na układ pokarmowy. Koper włoski znany jest przede wszystkim jako środek wspomagający pozbywanie się wzdęć oraz kolek, zwłaszcza u niemowląt i dzieci.
- Dobra retencja wody i składników pokarmowych, duża zawartość próchnicy, najlepsze rodzajowo gleby .
- Preferowane przez wymagające i bardzo wymagające rośliny