Produkt sprzedawany w torebce (foliowa, plastikowa lub papierowa). Nie jest to torba ozdobna, ale opakowanie magazynowe.
Jarmuż kędzierzawy Halbhoher Groener Krauser 2g
Opis produktu
Jarmuż kędzierzawy Halbhoher Groener Krauser
Warzywo bogate w witaminy A i C oraz sole mineralne, zwłaszcza w wapń, fosfor i żelazo. Liście zbierane po przemrożeniu są delikatniejsze i pozbawione goryczy. Jarmuż udaje się na każdej glebie, byle niezbyt suchej lub podmokłej.
Stanowisko: Jarmuż udaje się na każdej glebie, byle niezbyt suchej lub podmokłej.
Przeznaczenie: Liście mogą być spożywane w stanie świeżym w różnego rodzaju surówkach lub po ugotowaniu przyrządzone jak szpinak.
Jarmuż często nazywany kapustą liściastą, najbardziej zbliżony do kapusty dzikiej jest rośliną zielną. Był uprawiany już w starożytności. Jarmuż zawiera duże ilości soli mineralnych i witamin: C,B1,B2,E,K i PP, prowitaminę A, kwas foliowy oraz jest źródłem potasu, żelazo, fosforu, wapnia-łatwo przyswajalnego, gdyż nie zawiera kwasu szczawiowego i magnezu.
Wymagania: w porównaniu z innymi roślinami kapustnymi ma najmniejsze wymagania pokarmowe. Posadzony na żyznym, nawiezionym organicznym nawozem podłożu, jarmużu nie trzeba dodatkowo nawozić. Jeśli jednak zaistnieje taka potrzeba, można ją zasilić nawozem wieloskładnikowym. Odznacza się dużą wytrzymałością na niskie temperatury, może zimować w polu. Najlepiej udaje się na glebach piaszczysto-gliniastych. Wymaga gleb dość wilgotnych jest jednak bardziej wytrzymały na suszę niż inne rośliny kapustne. Jarmuż uprawia się z rozsady lub z siewu wprost do gruntu. Rośliny można pozostawiać w polu na zimę.
Nadaje się do spożycia na surowo w postaci surówek, jako dodatek do zup, nadaje się do zamrażania i wykorzystania jak szpinak.
Norma wysiewu: 0,5-0,6 kg/1ha
Termin wysadzania: 2-3 dekada V-2 dekada VI
Termin sadzenia: 3 dekada VI-2 dekada VII