Towar sprzedawany w szklanym lub plastikowym słoiku.
Blok energetyczny dla ptaków dzikich 350g
Opis produktu
Tak przygotowana karma stanowi doskonałą formę dokarmiania sikor w porze zimowej. Wysokoenergetyczna. Zawiera nasiona roślin oleistych, tłuszcz oraz ziarna zbóż. Duża różnorodność wagowa i ilościowa pozwala dokarmiać nie tylko najmniejsze ptaki.
Ptaków zimą nie wolno karmić typowymi resztkami z naszego stołu, absolutnie zabronione jest podawanie gotowanych warzyw. Gotowane jarzyny zawierają dużo wody, która zamarza w niskich temperaturach. Spożycie pokarmów zawierających wodę powoduje podczas mrozu śmierć sikorki z wychłodzenia.
Niekwestionowany przysmak dzikich ptaków, w 100% naturalny, o dużej wartości energetycznej.
Forma pasty pozwala na wygodne spożywanie bez utraty energii, jaka jest tracona przez ptaki podczas dokarmiania ziarnem w łuskach.
Skład
kukurydza, tłuszcz, orzechy, węglan wapnia.
Produkt polski.
Witam,
Trudno mi tak stwierdzić tylko z opisu. Podejrzewam, że to mogą być opuchlaki.
Zniszczenia powodowane przez opuchlaki dość łatwo rozpoznać. Dorosła forma owada, która jest aktywna nocą, uszkadza nadziemną część rośliny przez wygryzanie dziur w liściach, zaczynając od ich krawędzi. Także larwy opuchlaków powodują widoczne po pewnym czasie szkody. Rośliny przez nie zaatakowane wyglądają początkowo jakby podsychały, a następnie marnieją i przeważnie obumierają. Larwy są żółtawobiałe i wyżerają miękką skórkę korzeni oraz podstawę pnia. Po wyjęciu rośliny z gleby łatwo zauważyć uszkodzenia korzeni spowodowane przez larwy jak również i same larwy, które bez problemu wypatrzymy gołym okiem.
Zwalczanie opuchlaków jest dość trudne z racji, że łatwo się rozmnażają i jednocześnie mogą występować różne stadia rozwojowe tych chrząszczy. Jeżeli na liściach zauważymy tylko pojedyncze chrząszcze, a uszkodzenia na roślinach będą niewielkie, eliminację tego szkodnika możemy zacząć od ekologicznego odławiania. W tym celu wokół zaatakowanych roślin, tuż przy pniu, rozkłada się deski. Ponieważ opuchlak żeruje tylko w nocy, a w dzień szuka dogodnej dla siebie kryjówki - tak rozłożone deski mogą mu za nią posłużyć. Dzięki temu szybko wyłapiemy szkodniki, będzie to wygodne zarówno dla nas jak i mało uciążliwe dla roślin. Można także użyć pustych ciemnych naczyń, które wypełnimy gałązkami cisa (jest to lubiana przez opuchlaki roślina, która zwabi je do naczyń). Należy je rozstawić w pobliżu roślin.
Bardzo często jednak takie wyłapywanie nie wystarcza i trzeba sięgnąć po środki ochrony roślin. Zresztą w okresie wiosennym zazwyczaj opryski są zalecane natychmiast po zauważeniu pierwszych chrząszczy lub uszkodzonych liści aby szkodniki zniszczyć zanim złożą jaja. Do oprysków najczęściej zalecany jest preparat o działaniu kontaktowym Fastac 100 EC lub Mospilan 20 SP. Oprysk roślin wykonuje się wieczorem, gdy chrząszcze wyruszają na żer.
Pozdrawiam
Agnieszka Wojtczak