Produkt sprzedawany w torebce (foliowa, plastikowa lub papierowa). Nie jest to torba ozdobna, ale opakowanie magazynowe.
Czosnek ozdobny główkowaty
Opis produktu
Czosnek ozdobny główkowaty uprawa
Sadzone w sąsiedztwie innych roślin korzystnie na nie wpływają – odstraszają szkodniki. Czosnki sadzi się w niewielkich grupach na trawniku lub wśród niskich bylin, a także uprawia na kwiat cięty. W wazonie zachowują świeżość przez kilkanaście dni. Zasuszone nadają się do zimowych kompozycji. Dorastają do 40-60cm wysokości.
Czosnek ozdobny główkowaty
Czosnek ozdobny to roślina cebulowa o niezwykle dekoracyjnych kwiatostanach. Czosnek ozdobny tworzy pojedyncze płaskie i wąskie liście. Spośród tych liści wyrasta pojedynczy pęd, który nazywany jest głąbikiem. Na szczycie tychże pędów pojawiają się kuliste i duże kwiatostany. W zależności od odmiany kwiatostany różnią się od siebie wysokością, barwą i wielkością. Sadzone w sąsiedztwie innych roślin, cebul kwiatowych korzystnie na nie wpływają – odstraszają szkodniki.
Czosnek ozdobny główkowaty to dość mocno rosnący gatunek czosnku o dekoracyjnych kwiatostanach. Kwiaty początkowo zielonofioletowe, następnie czerwono-fioletowe zebrane są w wydłużone główki (po około 40 w główce) o średnicy nawet 4 cm. Kwiaty są bardzo trwałe, dlatego nadają się do cięcia i zasuszania. Rozwijają się zazwyczaj w lipcu. Atrakcyjna roślina rabatowa, zwłaszcza rosnąca w grupie wśród niższych roślin ozdobnych z liści. Ciekawostką jest, że praktycznie każdy kwiatek jest niepowtarzalny.
Czosnek ozdobny sadzenie
Często pojawiają się pytania o optymalny i maksymalny czas nasadzeń cebul czosnku ozdobnego. Cebulki czosnku ozdobnego zaczynamy sadzić od końca września, aż do końca jesieni. Maksymalnie możemy też posadzić zimą, kiedy aura jest ciepła. Kolejne pytanie to na jaką głębokość sadzimy czosnki ozdobne? Cebule czosnków ozdobnych sadzimy na głębokość dwukrotnej wielkości danej cebulki, tak, aby przykryta była warstwą ziemi. Czosnki ozdobne w jednym miejscu mogą rosnąć przez wiele, wiele lat. Możemy je także wykopać po 3-4 latach i posadzić w innym miejscu, aby zapobiegać zagęszczaniu cebul. Zabieg ten przeprowadzamy latem, po kwitnieniu. Jeśli chcemy uprawiać tę odmianę w większej grupie to cebule czosnku sadzimy co 10-20cm.
Czosnek ozdobny uprawa
Stanowisko dla czosnków ozdobnych winno być słoneczne, w półcieniu mogą być mniej okazałe. Gleba powinna być przepuszczalna, o odczynie zbliżonym do obojętnego. W trakcie suszy oraz intensywnego wzrostu, czosnki ozdobne powinno się obficie podlewać. Warto także zasilać nawozami wieloskładnikowymi lub kompostem, pamiętając jednak aby nie przenawozić.
Czosnek ozdobny wykorzystanie
Czosnki ozdobne sadzi się w niewielkich grupach na trawniku lub wśród niskich bylin, a także uprawia na kwiat cięty. W wazonie zachowują świeżość przez kilkanaście dni. Zasuszone nadają się do zimowych kompozycji. Wysokie okazy nadają się na obwódki, natomiast niskie egzemplarze dobrze sprawdzają się w ogrodach skalnych.
- Dobra retencja wody i składników pokarmowych, duża zawartość próchnicy, najlepsze rodzajowo gleby .
- Preferowane przez wymagające i bardzo wymagające rośliny
Szacunkowa wysokość jaką osiągnie roślina za 7 do 10 lat przy przeciętnych warunkach środowiskowych.