Pomidor to warzywo numer 1 na całym świecie. Jest bardzo lubiane i chętnie uprawiane w ogrodach a jego walory smakowe są nie do przecenienia. Choć samodzielna uprawa pomidorów wymaga sporo wiedzy i zaangażowania, warto znaleźć dla tego warzywa miejsce w swoim ogrodzie.
Wysokość rośliny / produktu
od
10cm
do
10cm
Stanowiskosłoneczne
OpakowanieTorebkaCo to znaczy?
Produkt sprzedawany w torebce (foliowa, plastikowa lub papierowa). Nie jest to torba ozdobna, ale opakowanie magazynowe.
Pomidor gruntowy wysoki Malinowy Olbrzym 0,5g
Kod produktu: 166920
Program rabatowy
(szczegóły)
3%
od 300zł
6%
od 1000zł
9%
od 2000zł
12%
od 5000zł
W sprawie cen hurtowych niedługo skontaktuje się pracownik sadowniczy.pl
Jesteś zainteresowany zakupem hurtowym?
Wprowadź swoje dane, a nasz pracownik skontaktuje się z Tobą w celu ustalenia jakie możemy zaoferować Ci ceny.
Opis produktu
Średnio późna odmiana amatorska przeznaczona do upraw w gruncie przy palikach. Owoce bardzo duże nieco spłaszczone, mięsiste, lekko żebrowane. Miąższ barwy różowomalinowej bardzo mięsisty. Rośliny o silnym wzroście, wymagają cięcia.
Pomidor gruntowy wysoki Malinowy Olbrzym 0,5g
Średnio późna odmiana amatorska przeznaczona do upraw w gruncie przy palikach. Owoce bardzo duże nieco spłaszczone, mięsiste, lekko żebrowane. Miąższ barwy różowomalinowej bardzo mięsisty. Rośliny o silnym wzroście, wymagają cięcia.
Pomidory wykorzystywane są w kuchni europejskiej od XV wieku. W Polsce zaczęły być uprawiane cztery wieki później, kiedy to pierwszy raz wyhodowano je w Warszawie w 1880 roku. Z miejsca pobiły polską kuchnię, która dzięki nim zyskała na smaku i oryginalności. Te aromatyczne, soczyste i pachnące warzywa mają szerokie zastosowanie - wykorzystywane są do gotowania, pieczenia, w formie sosów, zup, a także w sałatkach lub jako dodatek do kanapek. Pomidory mogą być w formie gotowych suszonych przypraw. Pomidory świetnie nadają się do robienia soków, koncentratów, jak również do suszenia, które zamyka w nich cały aromat sprawiając, że potrawy zyskują wyjątkowy smak. Pomidory można hodować na działce, czy w przydomowym ogródku. Oferowane przez nas nasiona warzyw to gwarancja udanego zbioru. Odmiana karłowa charakteryzuje się bujnym wzrostem, a także silnym krzewieniem.
Pomidory to źródło wielu witamin: C, K, E, B1, B2, B3, B6, kwasu foliowego i biotyny. Zawierają także wiele składników mineralnych: potas, sód, fosfor, magnez, wapń, żelazo, miedź, cynk, mangan. Ale przede wszystkim pomidory są niezwykle bogate w likopen, cenny antyutleniacz, który nadaje ich owocom czerwony kolor. Co ciekawe, przetworzone pomidory nie tracą swych właściwości prozdrowotnych. Wprost przeciwnie. W suszonych pomidorach znajdziemy więcej błonnika i potasu, niż w surowych. Regularne spożywanie pomidorów spowalnia procesy starzenia, a nawet zmniejsza ryzyko powstawania nowotworów, m.in. trzustki i szyjki macicy. Zalecany jest w dietach przeciw otyłości, cukrzycy, chorobach nerek i serca. Ponadto pomidor reguluje trawienie, działa antytoksycznie, wspomaga serce, ujędrnia skórę, poprawia samopoczucie i koi nerwy.
Pomidory można uprawiać w gruncie, szklarni oraz w tunelach foliowych. Do uprawy w gruncie powinniśmy wybrać miejsce osłonięte i dobrze nasłonecznione. Należy pamiętać, że pomidor jest wrażliwy nawet na najmniejsze przymrozki i ginie już przy 0°C. Optymalna temperatura wzrostu wynosi 18-25°C. Natomiast przy zbyt wysokich temperaturach (powyżej 30°C) nie wytwarza się czerwony barwnik, likopen.
Pomidor najlepiej udaje się na glebach przepuszczalnych, ciepłych i zasobnych w próchnicę. Dostatecznie bogata w składniki pokarmowe i łatwo nagrzewająca się gleba to klucz do osiągnięcia dorodnych roślin i obfitych plonów. Pomidor nie jest wrażliwy na zakwaszenie gleby.
Pomidory należą do warzyw o dużym zapotrzebowaniu na składniki pokarmowe, zwłaszcza w okresie silnego rozwoju wegetatywnego i jednoczesnego zawiązywania owoców (lipiec-sierpień). Jeśli przed rozpoczęciem uprawy pomidorów nie zastosowaliśmy nawozów pochodzenia organicznego (np. obornik lub kompost) to warto sięgnąć po gotowe nawozy.
Liczba nasion: 250-270 szt. w gramie
Norma wysiewu: 0,2-0,3 kg/1ha
Termin wysiewu: 2 dekada III-1 dekada IV
Termin sadzenia: 2 dekada V
Rozstawa: 70-80x40-60 cm
Wegetacja: 75-80 dni
Termin zbioru: 1-2 dekada VII
Norma wysiewu: 0,2-0,3 kg/1ha
Termin wysiewu: 2 dekada III-1 dekada IV
Termin sadzenia: 2 dekada V
Rozstawa: 70-80x40-60 cm
Wegetacja: 75-80 dni
Termin zbioru: 1-2 dekada VII
Charakterystyka odmiany
Stanowisko
słoneczne
Wymagania wodne
umiarkowana wilgotność
Odczyn gleby
obojętny
Preferencje glebowe
Gleby żyzne (próchnicze)Więcej
- Dobra retencja wody i składników pokarmowych, duża zawartość próchnicy, najlepsze rodzajowo gleby .
- Preferowane przez wymagające i bardzo wymagające rośliny
Cecha wyróżniająca
do gruntu
Dojrzałość zbiorcza
lato
Przydatność do spożycia
deserowe
Kolor owocu
fioletowy
Napisz swoją opinię
Zapytaj o produkt