
Powiązane artykuły


Larvanem to biologiczny preparat zawierający pożyteczne nicienie, przeznaczony do zwalczania ryjkowców, chrząszczy oraz innych szkodników glebowych. Skutecznie eliminuje larwy opuchlaka truskawkowca, chrabąszczy, guniaka czerwczyka i innych gatunków z rodziny Curculionidae, Scarabaeidae oraz Chrysomelidae. To naturalna i ekologiczna metoda ochrony upraw, bezpieczna dla roślin i środowiska.
Pożyteczne nicienie wnikają do wnętrza larwy szkodnika i uwalniają symbiotyczne bakterie, które przekształcają tkanki nosiciela w źródło pożywienia. W wyniku tego procesu szkodnik ginie w ciągu kilku godzin lub dni.
Larwy szkodników w strefie korzeniowej zmieniają barwę na czerwoną lub brązową, ale mogą szybko ulegać rozkładowi, co utrudnia ich znalezienie.
Aby uniknąć zatorów, należy usunąć filtry mniejsze niż 0,3 mm i stosować dysze o średnicy min. 0,5 mm. Nie zaleca się przechowywania gotowego roztworu – należy go zużyć bezpośrednio po przygotowaniu.
Postaw na Larvanem 50 mln i skutecznie zwalczaj szkodniki w sposób ekologiczny i bezpieczny dla środowiska!
Najmniejsza zmierzona wysokość w danej partii roślin/produktów.
Produkt sprzedawany w opakowaniu tekturowym, najczęściej jest to opakowanie producenta. Nie jest to opakowanie ozdobne.
Zastosowanie
Pożyteczne nicienie to naturalny i bardzo skuteczny sposób na walkę z opuchlakami. Zwalcza larwy opuchlaków, dostając się do nich przez naturalne otwory. Po około dwóch tygodniach larwy przebarwiają się na brązowo i giną. Same nicienie nie są szkodliwe dla człowieka, roślin ani zwierząt, a dzięki ich obecności poprawia się witalność i wzrost roślin.
Sposób stosowania
Larvanem należy stosować wiosną (kwiecień-maj) i wczesną jesienią (sierpień-wrzesień). Wprowadzamy go do podłoża poprzez podlewanie konewką, opryskiwaczem lub specjalnym aplikatorem na wąż ogrodowy. Podłoże przed aplikacją, oraz w trakcie działania preparatu (około 3 tygodnie) powinno być wilgotne, gdyż organizmy pożyteczne giną w przesuszonej glebie. Aplikacja nie powinna się odbywać w pełnym słońcu! Należy cały czas mieszać preparat, aby nicienie nie osiadały się na dnie zbiornika do podlewania. Produkt najlepiej jest zamawiać bezpośrednio przed użyciem, ponieważ nie zaleca się go przechowywać.
Jedno opakowanie wystarcza na 100m2 np. trawnika, rabat kwiatowych (pod 50 rododendronów lub hortensji, czy też innych krzewów). Świetnie też nadaje się pod 250m2 nasadzeń truskawek.
Jeśli chodzi o inne pytania to najlepiej skontaktować się z producentem produktu, on najlepiej odpowie na te pytania.
Dawkowanie:
Larvanem | dawka | m² /opakowanie | częstotliwość |
zapobiegawczo | - | - | - |
małe nasilenie | 500.00/m² | 100 | 1x |
duże nasilenie | 1.000.00/m² | 50 | 1x |
Pozdrawiam
Agnieszka Wojtczak