
Powiązane artykuły

Produkt sprzedawany w torebce (foliowa, plastikowa lub papierowa). Nie jest to torba ozdobna, ale opakowanie magazynowe.
Odmiana wczesna, liczba dni od siewu do zbioru około 65. Rośliny wysokości 30–35 cm, strąki długości 11–12 cm, żółte, proste, bezwłókniste, dojrzewające stopniowo. W 1 kg znajduje się średnio 220 strąków. Nasiona białe. Zastosowanie: dla przetwórstwa (zamrażalnictwo, konserwowanie) i na bezpośrednie zaopatrzenie rynku. gramatura: 48g
Liczba nasion: 4-6 szt. w gramie
Termin wysadzania: V - VI
Rozstawa: 7x40-60 cm
Wegetacja: 65-70 dni
Termin zbioru: VII - IX
Gramatura: 40+8 g
Wymagania: fasola jest rośliną ciepłolubną, jest wrażliwa na przymrozki, wykazuje dużą wrażliwość na wiatry, dlatego wymaga osłaniania. Niedobór wody powoduje zniżkę plonu oraz pogorszenie jego jakości. Najbardziej wskazane do uprawy fasoli sa gleby przepuszczalne z dużą zawartością próchnicy, nie zaskorupiające się, o pH 6,5 do 7,8. Fasolę uprawia się z siewu wprost w pole. Zbiór rozpoczyna się gdy liście i strąki na roślinie żółkną i zasychają. Plon z 1ha 10-30t.
Fasola szparagowa należy do roślin ciepłolubnych. Stanowisko najlepiej jeśli będzie słoneczne, a podłoże żyzne i bogate w składniki pokarmowe. Nasiona fasoli szparagowej kiełkują w temperaturze 11'C, dlatego też fasolę wysiewamy dopiero na początku maja. Aby wydłużyć plon, fasole warto dosiewać kilka razy co dwa tygodnie.
Strąki fasoli odznaczają się wysoką wartością odżywczą i dietetyczną, są bogate w białko, witaminy (B1, K, PP, C, karoten), sole mineralne (wapnia, żelaza, fosforu), błonnik oraz zawierają trójterpeny o właściwościach bakteriobójczych, kwasy organiczne, alantoin, cholin, inozytol. Nasiona charakteryzuje duża ilość białka (ok. 20 g białka na 100 g nasion).