Produkt sprzedawany w torebce (foliowa, plastikowa lub papierowa). Nie jest to torba ozdobna, ale opakowanie magazynowe.
Tygrysówka Pawia Alba biała
Opis produktu
Tygrysówka pawia (Tigrida pavonia) to bardzo atrakcyjna i oryginalna bylina cebulowa o egzotycznych kwiatach, uprawiana w ogrodach jako roślina ozdobna.
Tygrysówka Pawia cebulka
Tygrysówka dobrze rośnie w miejscach słonecznych lub lekko ocienionych, w glebie próchnicznej, przepuszczalnej, dostatecznie wilgotnej. Cebule sadzi się w połowie kwietnia, w odstępach 10cm i na głębokość 8cm. Rośliny nie zimują w gruncie i dlatego jesienią cebule wykopuje się i przechowuje do następnego sezonu. Kwitnienie tygrysówki można przyspieszyć sadząc cebule do doniczek już w marcu. Do maja rośliny rosną na chłodnej werandzie, a potem ostrożnie, z bryłą ziemi przesadza się je do ogrodu. Zakwitają już w końcu czerwca. Rośliny wymagają obfitego podlewania w okresie suszy i 2-3-krotnego zasilania nawozem wieloskładnikowym. Ważne jest też odchwaszczanie gleby i delikatne jej spulchnianie. Jesienią, po wykopaniu roślin oddziela się cebule przybyszowe, dzięki którym można tygrysówkę łatwo rozmnożyć. Z nasion otrzymuje się kwitnące rośliny dopiero po 2 latach uprawy, a siewki wymagają bardzo starannego pielęgnowania. W końcu września przycina się liście, rośliny wykopuje i suszy w temperaturze 17 st.C, a następnie czyści i odejmuje od matecznej tylko te cebule, które łatwo można oddzielić. Zimą temperatura przechowywania cebul powinna wynosić około 5 st.C, a przykrycie trocinami lub piaskiem chroni przed wysychaniem. Tygrysówki najładniej wyglądają uprawiane w grupach po kilka roślin, wśród bylin o ciemnoczerwonych lub szarych liściach. Odmiany czerwono i żółto kwitnące można sadzić obok niebiesko kwitnących roślin jednorocznych jak żeniszek czy lobelia.
Cebulki tygrysówki rozmnażanie
Tygrysówkę pawią można rozmnażać nie tylko jednak za pomocą cebul, ale też z nasion, które w marcu wysiewa się do skrzynek wypełnionych żyznym, przepuszczalnym podłożem, ustawia w ciepłym, widnym pomieszczeniu i systematycznie, lecz umiarkowanie podlewa. W celu rozmnożenia tygrysówki pawiej, jesienią, zaraz po wykopaniu cebulek, oddziela się cebulki przybyszowe. Rośliny, jakie z nich wyrosną, nie zakwitną jednak w najbliższym roku, a dopiero po 2 do 3 latach. Wiosną można też wysiewać nasiona tygrysówki.
Szacunkowa wysokość jaką osiągnie roślina za 7 do 10 lat przy przeciętnych warunkach środowiskowych.