P9 - młody materiał roślinny sprzedawany w doniczce plastikowej o pojemności 0,5L do 1L
Kirengeszoma dłoniasta Kirengeshoma palmata (P9)
Opis produktu
Kirengeszoma dłoniasta Kirengeshoma palmata
Kirengeszoma dłoniasta to rzadko spotykana bylina pochodząca z japońskich wysp Kiusiu i Sikoku. Roślina ta dorasta do około 80 cm wysokości i 100 cm szerokości, wytwarza ciemne, niemalże czarne pędy, na których osadzone są duże, klapowane liście, długości około 20 cm. Kirengeszoma dłoniasta przypomina nieco klony palmowe dzięki swojemu dekoracyjnemu ulistnieniu. Od sierpnia do września na szczytach łodyżek pojawiają się urocze kwiaty o grubych, mięsistych płatkach. Zwisające, żółte dzwonki prezentują się pięknie na tle ciemnozielonych liści.
Kirengeszoma dłoniasta uprawa
W uprawie kirengeszomy dłoniastej ważne jest, aby roślina miała stanowisko osłonięte, cieniste lub pół cieniste. Kirengeszoma preferuje glebę żyzną, próchniczą, stale wilgotną, kwaśną, przepuszczalną, ale ubogą w wapń. Roślina ta wykazuje dużą odporność na mrozy, jednak w chłodniejszych rejonach Polski może wymagać okrycia. Kirengeszoma dłoniasta nie toleruje zasolenia, wapnia i obornika w glebie, dlatego lepiej jej nie nawozić. Warto zaprawić kompostem dołek przed posadzeniem, który będzie stopniowo uwalniał składniki pokarmowe.
Kirengeszoma dłoniasta zastosowanie
Kirengeszoma dłoniasta to roślina, która idealnie nadaje się do cienistych miejsc ogrodu. Jej piękne ulistnienie i urocze, żółte kwiaty stanowią ozdobę dla ogrodów leśnych, japońskich oraz naturalistycznych. Kirengeszoma doskonale komponuje się z innymi roślinami, takimi jak paprocie, hosty, rodgersje oraz trawy ozdobne. Roślina ta może być posadzona pojedynczo lub w grupach, tworząc piękne, kwitnące kępy. Kirengeszoma dłoniasta jest również poszukiwanym gatunkiem przez kolekcjonerów niezwykłych roślin z dalekich zakątków świata.
- Dobra retencja wody i składników pokarmowych, duża zawartość próchnicy, najlepsze rodzajowo gleby .
- Preferowane przez wymagające i bardzo wymagające rośliny
Szacunkowa wysokość jaką osiągnie roślina za 7 do 10 lat przy przeciętnych warunkach środowiskowych.