Produkt sprzedawany w torebce (foliowa, plastikowa lub papierowa). Nie jest to torba ozdobna, ale opakowanie magazynowe.
Rzodkiew Frida F1 wczesna nie parcieje 5g
Opis produktu
Rzodkiewka Frida
To wczesna odmiana, której zbiór możliwy jest po 28 dniach uprawy. Doskonale sprawdza się do siewu wiosenno-jesiennego zarówno w gruncie, jak i pod osłonami. Wytwarzane przez nią zgrubienia korzeniowe mają regularny kulisty kształt. Skórka ma żywo czerwone zabarwienie, a ukryty pod nią miąższ jest mlecznobiały. Rzodkiewka jest łagodna w smaku, jędrna i nie wykazuje tendencji do parcenia.
Podłoże powinno być lekkie, próchniczne i przepuszczalne. Rzodkiewka do zawiązania okazałych zgrubień potrzebuje dobrego dostępu do światła - nie można jej uprawiać w miejscach zacienionych.
W uprawie gruntowej najlepiej rzodkiewkę wysiewać rzędowo na zagonach o szerokości 120cm siewnikiem punktowym (przejścia między zagonami mają zwykle 30 cm). Odległość między rzędami 15 cm, a roślin w rzędzie 3-4 cm. Głębokość siewu 1-1,5cm. W celu przyspieszenia zbioru zagony można osłaniać agrowłókniną.
Rzodkiewka pobudza łaknienie i trawienie (ma przy tym bardzo mało kalorii - zaledwie 16 kcal w 100 g), wspomaga pracę wątroby, a także działa żółciotwórczo i żółciopędnie. W związku z tym można ją stosować przy dolegliwościach wątrobowych, braku łaknienia, niestrawności i nadfermentacji jelitowej.
Uprawa rzodkiewki
Rzodkiewka to bardzo popularne warzywo korzeniowe uprawiane w Polski ogródkach przydomowych. Jej charakterystyczny delikatnie gorzki i pikantny smak przyciąga wielu koneserów. Jest bardzo łatwa w uprawie i nawet dzieci śmiało mogą bawić się w "swój ogródek" wysiewając rzodkiewkę bez obaw że coś nie wyjdzie i roślina nie urośnie.
Jedną z wielu zalet rzodkiewki jest jej bardzo krótki okres wegetacji, dzięki czemu, uprawiając ją sami, możemy co chwilę ją dosiewać i zbierać nowe, świeże warzywo. Można ją uprawiać jako przedplon - czyli kiełki, jak i poplon.
Rzodkiew wysiewa się do gruntu zazwyczaj na początku marca. Zalecany siew to siew "na raty" czyli co kilka dni dzięki czemu nasz plon będzie dojrzewał w różnych terminach i będziemy mogli korzystać ze świeżej rzodkiewki dużo dłużej. Bardzo ważnie jest regularne podlewanie rzodkiewki.
Optymalna temperatura wzrostu rzodkiewki to 10-15°C. Jeśli temperatura jest wyższa warzywo zaczyna wytwarzać pędy kwiatostanowe, co skutkuje brakiem plonu. Niestety ale nie jest tolerancyjna dla mrozów. Temperatura -5°C może spowodować wymarznięcie rośliny. Optymalne gleby są średnio lekkie, żyzne i próchnicze – wtedy wzrost przebiega prawidłowo a zbiór nie dostarcza problemów.
Rozstaw między rzędami powinien wymościć 20-30cm.
Produkt sprzedawany w torebce (foliowa, plastikowa lub papierowa). Nie jest to torba ozdobna, ale opakowanie magazynowe.