Wysokość rośliny / produktu
od
10cm
do
10cm
Stanowiskosłoneczne
OpakowanieTorebkaCo to znaczy?
Produkt sprzedawany w torebce (foliowa, plastikowa lub papierowa). Nie jest to torba ozdobna, ale opakowanie magazynowe.
Pomidor gruntowy do pojemników Ola Polka 0,2g koktajlowy
Kod produktu: 166902
Program rabatowy
(szczegóły)
3%
od 300zł
6%
od 1000zł
9%
od 2000zł
12%
od 5000zł
W sprawie cen hurtowych niedługo skontaktuje się pracownik sadowniczy.pl
Jesteś zainteresowany zakupem hurtowym?
Wprowadź swoje dane, a nasz pracownik skontaktuje się z Tobą w celu ustalenia jakie możemy zaoferować Ci ceny.
Opis produktu
Odmiana karłowa, sztywnołodygowa, bardzo wczesna. Owoce drobne (30-50 g), kuliste, żółte, bardzo smaczne. Przeznaczone do spożycia i konserwowania w całości.Odmiana polecana do uprawy w pojemnikach, na balkonach, tarasach.
Pomidor gruntowy karłowy Ola Polka 0,2g
Odmiana karłowa, sztywnołodygowa, bardzo wczesna. Rośliny samokończące, niezbyt silnie rosnące, o liściach typu ziemniaczanego. Owoce drobne (30-50 g), kuliste, żółte, bardzo smaczne. Przeznaczone do spożycia i konserwowania w całości. Odmiana polecana do uprawy w pojemnikach, na balkonach, tarasach.
Liczba nasion: 270-300 szt. w gramie
Norma wysiewu: 0,1-0,2 kg/1ha
Termin wysiewu: 2 dekada III-1 dekada IV
Termin sadzenia: 2 dekada V
Rozstawa: 40-60x30-40 cm
Wegetacja: 100-110 dni
Termin zbioru: 1-2 dekada VII
Liczba nasion: 270-300 szt. w gramie
Norma wysiewu: 0,1-0,2 kg/1ha
Termin wysiewu: 2 dekada III-1 dekada IV
Termin sadzenia: 2 dekada V
Rozstawa: 40-60x30-40 cm
Wegetacja: 100-110 dni
Termin zbioru: 1-2 dekada VII
Pomidory świetnie nadają się do robienia soków, koncentratów, jak również do suszenia, które zamyka w nich cały aromat sprawiając, że potrawy zyskują wyjątkowy smak. Pomidory można hodować na działce, czy w przydomowym ogródku. Oferowane przez nas nasiona warzyw to gwarancja udanego zbioru. Odmiana karłowa charakteryzuje się bujnym wzrostem, a także silnym krzewieniem.
Pomidory to źródło wielu witamin: C, K, E, B1, B2, B3, B6, kwasu foliowego i biotyny. Zawierają także wiele składników mineralnych: potas, sód, fosfor, magnez, wapń, żelazo, miedź, cynk, mangan. Ale przede wszystkim pomidory są niezwykle bogate w likopen, cenny antyutleniacz, który nadaje ich owocom czerwony kolor. Co ciekawe, przetworzone pomidory nie tracą swych właściwości prozdrowotnych. Wprost przeciwnie. W suszonych pomidorach znajdziemy więcej błonnika i potasu, niż w surowych. Regularne spożywanie pomidorów spowalnia procesy starzenia, a nawet zmniejsza ryzyko powstawania nowotworów, m.in. trzustki i szyjki macicy. Zalecany jest w dietach przeciw otyłości, cukrzycy, chorobach nerek i serca. Ponadto pomidor reguluje trawienie, działa antytoksycznie, wspomaga serce, ujędrnia skórę, poprawia samopoczucie i koi nerwy.
Pomidory można uprawiać w gruncie, szklarni oraz w tunelach foliowych. Do uprawy w gruncie powinniśmy wybrać miejsce osłonięte i dobrze nasłonecznione. Należy pamiętać, że pomidor jest wrażliwy nawet na najmniejsze przymrozki i ginie już przy 0°C. Optymalna temperatura wzrostu wynosi 18-25°C. Natomiast przy zbyt wysokich temperaturach (powyżej 30°C) nie wytwarza się czerwony barwnik, likopen.
Pomidor najlepiej udaje się na glebach przepuszczalnych, ciepłych i zasobnych w próchnicę. Dostatecznie bogata w składniki pokarmowe i łatwo nagrzewająca się gleba to klucz do osiągnięcia dorodnych roślin i obfitych plonów. Pomidor nie jest wrażliwy na zakwaszenie gleby.
Pomidory należą do warzyw o dużym zapotrzebowaniu na składniki pokarmowe, zwłaszcza w okresie silnego rozwoju wegetatywnego i jednoczesnego zawiązywania owoców (lipiec-sierpień). Jeśli przed rozpoczęciem uprawy pomidorów nie zastosowaliśmy nawozów pochodzenia organicznego (np. obornik lub kompost) to warto sięgnąć po gotowe nawozy.
Charakterystyka odmiany
Stanowisko
słoneczne
Wymagania wodne
umiarkowana wilgotność
Odczyn gleby
obojętny
Preferencje glebowe
żyzna
Cecha wyróżniająca
do gruntu
Dojrzałość zbiorcza
lato
Przydatność do spożycia
deserowe
Kolor owocu
żółty
Napisz swoją opinię
Zapytaj o produkt