W sprawie cen hurtowych niedługo skontaktuje się pracownik sadowniczy.pl
Jesteś zainteresowany zakupem hurtowym?
Wprowadź swoje dane, a nasz pracownik skontaktuje się z Tobą w celu ustalenia jakie możemy zaoferować Ci ceny.
Opis produktu
|Złoty Cepelin jest przeciętniewczesną odmianą dyni zwyczajnej popularnie nazywanej kabaczkiem. Dojrzały owoc kabaczka akcentuje się złoto-żółta skórką, która jest finezyjna i cienka. Producent nasiona-POLAN.
Złoty Cepelin jest średniowczesną odmianą dyni zwyczajnej popularnie nazywanej kabaczkiem. Dojrzały owoc kabaczka wyróżnia się złoto-żółta skórką, która jest delikatna i cienka. Miąższ Tej odmiany kabaczka jest kremowo-żółty.
Nasiona tej rewelacyjnej odmiany kabaczka wysiewa się w kwietniu pod osłonami i w maju bezpośrednio do gruntu. Nasiona warto wysiewać gniazdowo lub wykonywać przerywkę przesadzając sadzonki i pozostawiając je w rozstawie 100x80cm. Dojrzałe owoce kabaczka zbieramy już na początku czerwca a okres zbiorów trwa do listopada.
Termin wysiewu: IV (pod osłony), V (do gruntu) Głębokość siewu: 3 cm Temperatura kiełkowania: 12°C Sadzenie do gruntu V Rozstawa: 100x80 cm Stanowisko : słoneczne Termin zbioru: VI-XI Kolor: zielony, zółty Gramatura: 5 g
Kabaczki posiadają wysoką zawartość składników mineralnych, zwłaszcza potasu, wapnia, żelaza i manganu oraz witamin B1, B2, PP, C, a także kwasu foliowego i beta-karotenu. Owoce kabaczka podobnie jak dynie nie kumulują szkodliwych dla człowieka metali ciężkich i są dietetyczne, małokaloryczne (zaledwie 15-20 kcal/100g), a przy tym lekkostrawne. Posiadają właściwości odkwaszające organizm.
Stanowisko dla kabaczka powinno być ciepłe, słoneczne i osłonięte od wiatru. Ważne jest regularne podlewanie cukinii, szczególnie w czasie upałów i suszy. Zapobiec stratom wilgoci może ściółkowanie np. agrowłókniną ogrodniczą, która przy okazji ograniczy wzrost chwastów. Posadzonej na żyznym, nawiezionym organicznym nawozem podłożu, cukinii nie trzeba dodatkowo nawozić. Jeśli jednak zaistnieje taka potrzeba, można ją zasilić nawozem wieloskładnikowym tuż po kwitnieniu, a następnie po każdym zbiorze owoców. Pierwsze mogą pojawić się już w czerwcu, ostatnie zaś zbierzemy w drugiej połowie września, a czasem i w październiku. Niestety pierwsze przymrozki skutecznie uszkadzają roślinę.