

Produkt sprzedawany w torebce (foliowa, plastikowa lub papierowa). Nie jest to torba ozdobna, ale opakowanie magazynowe.
Grzybnia Mikoryza Jadalne Grzyby Leśne mix Podgrzybek Prawdziwek Maślak
Opis produktu
Szczepionka mikoryzowana jadalnych grzybów leśnych, w skład których wchodzą borowik szlachetny, podgrzybek brunatny oraz maślak zwyczajny. Produkt zawiera specjalistyczne kulki z kiełującymi zarodkami grzybów (żywa grzybnia), które natychmiast po aplikacji zasiedlają znajdujące się w pobliżu korzenie drzew. Ponieważ preparat jest uniwersalną szepionką, można stosować go przy drzewach zarówno iglatych jak i liściastych.
Ważne jest, aby miejsce aplikacji było jak najbardziej zbliżone do naturalnych warunków, w jakich występują grzyby (zagajniki, szpalery, kępki drzew). W pobliżu drzew oraz w przestrzeni pomiędzy nimi, za pomocą drewnianego kołka należy zrobić otwory do których wlewamy ok. 20 ml preparatu. Otwory zasypujemy ziemią i obficie podlewamy. Jedno opakowanie wystarcza na 15 aplikacji. Pierwsze grzyby pojawić się mogą po 2-3 latach od aplikacji preparatu.
Amatorska uprawa mikoryzowych grzybów leśnych ( Mikoryza - zjawisko współżycia grzybów z korzeniami drzew ) nie gwarantuje rezultatu, ponieważ plonowanie grzybów jest silnie uzależnione od pogody oraz wielu innych czynników. Do ich uprawy należy stworzyć warunki najbardziej zbliżone do naturalnych oraz aplikować grzybnię zgodnie z instrukcją. Przy wystąpieniu odpowiednich warunków klimatycznych, możemy w stosunkowo krótkim czasie liczyć na dobre wyniki.
Przede wszystkim, jeśli przy domu rośnie jedynie kilka bukszpanów, dobrze jest rozłożyć pod nimi maty i lustrować krzewy co tydzień lub dwa w ciągu sezonu. Należy regularnie i bardzo uważnie przeglądać gałązki wewnątrz krzewów, poszukując gąsienic i śladów ich żerowania na bukszpanach. Motyl składa jaja wewnątrz krzewu, dlatego na pozór może się wydawać, że wszystko jest w porządku, podczas gdy wewnątrz żeruje wiele gąsienic. Wszystkie jaja i larwy, które po wytrząsaniu pojawią się na macie oraz te zebrane bezpośrednio z liści, należy od razu zniszczyć . Spalić należy również objedzone i zalarwione gałązki bukszpanu. Szkodniki można także próbować usunąć z drzewa wodą pod wysokim ciśnieniem.
Można również spryskać bukszpan środkami bazującymi na perytroidach , które działają kontaktowo i żołądkowo, np. Mospilan 20. Najlepiej robić to wieczorem, kiedy nie ma deszczu i wiatru. Sprawdzą się również takie preparaty, jak Decis czy Karate Zeon. Przed ich zastosowaniem zawsze jednak należy zapoznać się z informacją od producenta na temat odpowiedniego zastosowania preparatów.
Dobrym sposobem na zwalczenie ćmy bukszpanowej są także pułapki feromonowe .
https://www.sadowniczy.pl/search.php?text=%C4%87ma+bukszpanowa
Pozdrawiam
Agnieszka Wojtczak