Produkt sprzedawany w torebce (foliowa, plastikowa lub papierowa). Nie jest to torba ozdobna, ale opakowanie magazynowe.
Papryka Mercedes Bio pod osłony 0,5g
Opis produktu
Papryka Mercedes Bio pod osłony 0,5g
Odmiana średniowczesna, polecana do uprawy w tunelach foliowych i w polu.Rośliny wysokości 60-70 cm. Owoce w fazie dojrzałości użytkowej - zielone, w fazie dojrzałości fizjologicznej - czerwone. Owoce duże o masie 159 -190 g, przekrój kwadratowy lub lekko wydłużony (7-10 cm). Grubość miąższu 6-8 mm. Wysiew nasion w drugiej połowie lutego do końca marca.
Liczba nasion: 170-200 szt. w gramie
Norma wysiewu: 0,5-0,7 kg/1ha
Termin wysiewu: 1 dekada I;1 dekada IV
Termin sadzenia: 2 dekada II;3 dekada V
Papryka to roślina ciepłolubna. Najlepsza temperatura do wzrostu w ciągu dnia to 22-27°C, a w nocy to 16-18°C.
Papryka należy do roślin ciepłolubnych i wymaga intensywności światła. Optymalna temperatura wzrostu w ciągu dnia wynosi 22-27°C, natomiast w nocy 16-18°C. Po posadzeniu rozsady do fazy wiązania owoców, należy utrzymywać wilgotność podłoża na poziomie 70-75 proc., a w dalszym okresie uprawy - 80 proc.
W naszych warunkach klimatycznych paprykę uprawia się z rozsady, którą przygotowuje się w przeciągu 7-8 tygodni. Mając ogrzewane tunele foliowe, rozsadę papryki wysadzić można już w marcu, natomiast w nieogrzewanych lub w gruncie - na początku maja. Stanowisko dla papryki musi być słoneczne, o zasobnej w próchnicę, przepuszczalnej i luźnej glebie. W zależności jaka odmianę posiadamy, rozsadę wysadzamy po 3-5 sztuki na metr kwadratowy i prowadzimy na 2-3 pędy. Zalecany rozstaw sadzenia to 60-80cm miedzy rzędami oraz 30-50cm w rzędach.
Podczas prowadzenia papryki do podstawowych zabiegów pielęgnacyjnych należy, m.in. regulacja temperatury i wilgotności powietrza (wietrzenie tuneli), cięcie i prowadzenie roślin. Cięcie pędów, a także zawiązków owoców poprawia dostęp światła do wnętrza rośliny, przez co wpływa na szybsze i lepsze wybarwienie owoców, które dorastają do większych rozmiarów. Ponadto należy usuwać wszystkie pędy uszkodzone, zwiędnięte lub z objawami chorób. Poszczególne pędy (2-3) podwiązuje się sznurkami i prowadzi pionowo.
Uprawę papryki należy regularnie nawadniać. Ściółkowanie podłoża ogranicza utratę wody, a także znaczny rozwój zachwaszczenia. Papryka ma dość duże wymagania pokarmowe, dlatego też trzeba ją systematycznie dokarmiać.
Papryka jest jedną ze smaczniejszych i najzdrowszych warzyw, jakie mogą pojawić się na naszych stołach. Bez względu na kolor posiada ogromne bogactwo witamin (głównie wit. C, A i E), minerałów (min. potas, wapń, fosfor, magnez, sód, żelazo) i wielu innych wartościowych składników odżywczych (min. kwasy organiczne, tiaminy, likopen). Dodatkowo w poszczególnych kolorach papryki zawierają dodatkowe substancje, które korzystnie wpływają na nasze zdrowie. I tak papryka zielona to bogactwo witaminy E i kwasu foliowego, papryka czerwona to spora dawka witaminy A i beta karotenu. Z kolei papryki żółte i pomarańczowe to żródło luteiny i zeaksantyny. Paprykę spożywamy na świeżo lub gotowaną czy pieczoną. Niezastąpiona w kuchni jako warzywo, ale i przyprawa do większości dań jako:
Owoce papryki zawierają bardzo dużo witaminy C (kilkakrotnie więcej niż cytryna), E, K, B, rutyn´, składniki mineralne (głównie potas, wapń, magnez i fosfor). Mają właściwości moczopędne, obniżające ciśnienie krwi, aktywujące układ trawienny. Zabarwienie
stożkowatych owoców w fazie dojrzałości konsumpcyjnej - czerwone. Polecana do uprawy w tunelach nie ogrzewanych i w polu. Wymaga gleb żyznych i przewiewnych. Niedobór wody powoduje zrzucenie kwiatów i owoców. Uprawa w polu niezawodna tylko w latach bardzo ciepłych. Nasiona ekologiczne wyprodukowane w oparciu o naturalne metody uprawy bez użycia chemicznych środków ochrony roślin, nawozów sztucznych. Hodowla odmian i cała produkcja nasienna prowadzona jest z wykorzystaniem tradycyjnych metod rozmnażania zgodnie z rozporządzeniem Rady Unii Europejskiej (WE) nr 834/2007 i potwierdzona certyfikatem.
- Dobra retencja wody i składników pokarmowych, duża zawartość próchnicy, najlepsze rodzajowo gleby .
- Preferowane przez wymagające i bardzo wymagające rośliny