Produkt sprzedawany w torebce (foliowa, plastikowa lub papierowa). Nie jest to torba ozdobna, ale opakowanie magazynowe.
Marchew jadalna Maestro F1 średniopóźna 2g
Opis produktu
Marchew jadalna Maestro F1 średniopóźna 2g
Maestro jest średnio późną odmianą marchwi o okresie wegetacji trwającym 120 do 130dni. Roślina tworzy pomarańczowe korzenie o długości 18-20cm.
Marchew odmiany Maestro została stworzona z myślą o nowoczesnym rolnictwie i do niedawna nasiona oferowany były tylko i wyłącznie w dużych profesjonalnych opakowaniach. Od 2017 roku na rynku pojawiły się mniejsze opakowania, oferta została skierowana do ogrodników, którzy uprawiają warzywa amatorsko w przydomowych ogródkach i na działkach.
Zaleta odmiany jest bardzo dobra tolerancja na popularne choroby marchwi. Dzięki temu zabiegi przeciwko alternariozie, mączniakowi rzekomemu i plamistości zgorzelowatej korzeni mogą przejść do historii a w najgorszym przypadku mogą zostać zminimalizowane.
Marchew jest jednym z najbardziej popularnych warzyw w naszej kuchni. Jej słodki smak wyczuwalny jest w wielu zupach. Może być dodawana do surówek, podsmażana lub zapiekana. Każdy kto raz w życiu spróbował ciasta marchewkowego wie jak pyszny jest to deser. Z tej korzeniowej rośliny można wykonywać wiele przetworów, w tym musy i konfitury.
Nasiona marchwi odmiany Maestro należy wysiewać na początku marca bezpośrednio do gruntu. Idealna temperatura do wykiełkowania nasion to 4-8oC. Nasiona należy wysiać w rzędach o głębokości nie przekraczającej 1cm. Mniej więcej po miesiącu od wysiewu, tj. w kwietniu, należy wykonać przerywkę i pozostawić sadzonki w rozstawie 4x30cm. Dzięki temu uzyskamy dorodne i kształtne korzenie. Marchew osiąga dojrzałość zbiorczą na początku lipca, jej zbiór (w zależności od pory wysiewu) może trwać nawet do końca października.
Maeastro, nazwa od której wywodzi się odmiana, to tytuł często przypisywany dyrygentom lub kompozytorom. Często tym mianem wyróżniana jest osoba o ponadprzeciętnych zdolnościach w danej dziedzinie.
Marchew ceni się za jej walory smakowe oraz dużą zawartość beta-karotenu czyli prowitaminy A, która bardzo dobrze wpływa na narząd wzroku. Marchew zawiera także inne witaminy jak witaminy z grupy B, H, PP, E i K oraz minerały. Do najważniejszych należą: potas, fosfor, żelazo, wapń i magnez. Marchew możemy spożywać cały rok w postaci surowej, gotowanej lub w formie soku. Marchew jest również jednym z głównych składników włoszczyzny.
Marchew może uprawiać każdy. Ma ona małe wymagania cieplne i może być uprawiana w każdym zakątku naszego kraju. Dobrze rośnie w temperaturze od 5 do 35°C, ale najlepiej rośnie przy temperaturze od 15 do 21°C.
Przy zbyt wysokiej temperaturze korzenie marchwi będą dużo krótsze i grube, a przy zbyt niskich - będą cienkie i wydłużone.
Stanowisko dla marchwi winno być słoneczne, gdyż wpływa to na wyższą zawartość cukrów i karotenu.
Marchew wymaga gleb lekkich, piaszczysto-gliniastych, próchniczych i wilgotnych, o małej zawartości azotu oraz pH 6,0 - 6,8. Nie należy nawozić pól obornikiem, ani wapnować pola bezpośrednio przed siewem.
Dobrymi przedplonami są zboża, kukurydza, pory, kapusta, kalafior, kalarepa. Nie nadają się do uprawy marchwi stanowiska, gdzie wcześniej uprawiane były buraki, selery, kapusta brukselska, pietruszka, groch, fasola