Produkt sprzedawany w torebce (foliowa, plastikowa lub papierowa). Nie jest to torba ozdobna, ale opakowanie magazynowe.
Marchew jadalna Eskimo F1 późna 2g
Opis produktu
Marchew jadalna Eskimo F1 późna 2g
Eskimo F1 jest późną odmianą marchwi zwyczajnej. Jej okres wegetacji wynosi 150-160dni. Korzenie są intensywnie pomarańczowe i wyrównane.
Eskimo jest odmianą pochodzącą z upraw profesjonalnych i na ten rynek kierowane są nasiona tej marchwi. W 2017 roku wprowadzono mniejsze opakowania, przeznaczone dla hobbystów i amatorów ogrodnictwa, którzy nie chcą wydawać dużych kwot na zakup nasion w opakowaniach rolniczych. Teraz można wysiać w swoim ogrodzie lub na działce nasiona profesjonalne z dedykacją do upraw amatorskich.
Marchew Eskimo jest odmianą odporną na plamistość zgorzelową korzeni marchwi.
Marchew jako warzywo ma bardzo wszechstronne zastosowanie. Może być dodatkiem do zup, sałatek i dań głównych. Z korzeni tej rośliny można przyrządzić przepyszne ciasto marchewkowe lub zrobić bardzo chrupiące czipsy. Marchew idealnie nadaje się na przetwory i soki.
Nasiona marchwi Eskimo wysiewa się w maju bezpośrednio do gruntu. Najlepiej zastosować siew rzędowy. Idealna temperatura kiełkowania jest dość niska i wynosi jedynie 4-8oC. Nasiona umieszczamy w rzędach o głębokości ok 1cm i zasypujemy ziemią. W czerwcu warto wykonać przerywkę i pozostawić sadzonki w rozstawie 4x30cm. Taki zabieg zapewni odpowiedni kształt naszych warzyw. Dojrzałe marchewki należy zbierać już na początku października, okres zbiorów trwa do końca listopada.
Nazwa Eskimo wywodzi się od nazwy ludu zamieszkującego koło polarne. Może to świadczyć o tym, że marchew tej odmiany jest mało wrażliwa na mróz i dobrze się przechowuje.
Vilmorin stawia na jakość, kupując nasiona oznaczone logiem marki mamy pewność, że plony, które uzyskamy będą równe i zdrowe.
Marchew ceni się za jej walory smakowe oraz dużą zawartość beta-karotenu czyli prowitaminy A, która bardzo dobrze wpływa na narząd wzroku. Marchew zawiera także inne witaminy jak witaminy z grupy B, H, PP, E i K oraz minerały. Do najważniejszych należą: potas, fosfor, żelazo, wapń i magnez. Marchew możemy spożywać cały rok w postaci surowej, gotowanej lub w formie soku. Marchew jest również jednym z głównych składników włoszczyzny.
Marchew może uprawiać każdy. Ma ona małe wymagania cieplne i może być uprawiana w każdym zakątku naszego kraju. Dobrze rośnie w temperaturze od 5 do 35°C, ale najlepiej rośnie przy temperaturze od 15 do 21°C.
Przy zbyt wysokiej temperaturze korzenie marchwi będą dużo krótsze i grube, a przy zbyt niskich - będą cienkie i wydłużone.
Stanowisko dla marchwi winno być słoneczne, gdyż wpływa to na wyższą zawartość cukrów i karotenu.
Marchew wymaga gleb lekkich, piaszczysto-gliniastych, próchniczych i wilgotnych, o małej zawartości azotu oraz pH 6,0 - 6,8. Nie należy nawozić pól obornikiem, ani wapnować pola bezpośrednio przed siewem.
Dobrymi przedplonami są zboża, kukurydza, pory, kapusta, kalafior, kalarepa. Nie nadają się do uprawy marchwi stanowiska, gdzie wcześniej uprawiane były buraki, selery, kapusta brukselska, pietruszka, groch, fasola czy ziemniaki.