Produkt sprzedawany w torebce (foliowa, plastikowa lub papierowa). Nie jest to torba ozdobna, ale opakowanie magazynowe.
Marchew jadalna Darina późna 5g
Opis produktu
Marchew jadalna Darina późna 5g
Darina jest późną odmianą marchewki, którą można uprawiać w każdym przydomowym ogródku. Wyróżnia się bardzo dużym plonowaniem. Odmiana wytwarza korzenie o długości 20-22cm, bardzo podobne do odmiany Berlikumer. Korzeń jest cylindryczny i zaokrąglony u dołu. Zaletą odmiany jest bardzo duża odporność na pękanie korzenia.
Nasiona tej znakomitej odmiany wysiewa się w kwietniu i maju bezpośrednio do gruntu. W przypadku marchewki zalecany jest siew rzędowy i zachowanie 30cm odstępu pomiędzy rzędami. Gdy nasiona wykiełkują i ukształtują się korzenie należy wykonać przerywkę. Taki zabieg wykonujemy w maju i czerwcu. Idealna rozstawa po przerywce to 3x30cm. Dojrzałe chrupiące korzenie możemy zbierać już na początku lipca.
Korzenie marchewki Darina bardzo dobrze się przechowują, mogą być składnikiem surówek, sałatek oraz soków. Jest to odmiana o dużej zawartości beta-karotenu.
Marchew ceni się za jej walory smakowe oraz dużą zawartość beta-karotenu czyli prowitaminy A, która bardzo dobrze wpływa na narząd wzroku. Marchew zawiera także inne witaminy jak witaminy z grupy B, H, PP, E i K oraz minerały. Do najważniejszych należą: potas, fosfor, żelazo, wapń i magnez. Marchew możemy spożywać cały rok w postaci surowej, gotowanej lub w formie soku. Marchew jest również jednym z głównych składników włoszczyzny.
Marchew może uprawiać każdy. Ma ona małe wymagania cieplne i może być uprawiana w każdym zakątku naszego kraju. Dobrze rośnie w temperaturze od 5 do 35°C, ale najlepiej rośnie przy temperaturze od 15 do 21°C.
Przy zbyt wysokiej temperaturze korzenie marchwi będą dużo krótsze i grube, a przy zbyt niskich - będą cienkie i wydłużone.
Stanowisko dla marchwi winno być słoneczne, gdyż wpływa to na wyższą zawartość cukrów i karotenu.
Marchew wymaga gleb lekkich, piaszczysto-gliniastych, próchniczych i wilgotnych, o małej zawartości azotu oraz pH 6,0 - 6,8. Nie należy nawozić pól obornikiem, ani wapnować pola bezpośrednio przed siewem.
Dobrymi przedplonami są zboża, kukurydza, pory, kapusta, kalafior, kalarepa. Nie nadają się do uprawy marchwi stanowiska, gdzie wcześniej uprawiane były buraki, selery, kapusta brukselska, pietruszka, groch, fasola czy ziemniaki.
Wysiew: IV-V
Przerywka: V-VI
Zbiór: VII-X
Kolor: pomarańczowy
Gramatura: 5 g