
Powiązane artykuły

Środek feromonowy jest skutecznym sposobem do kontrolowania występowania i wyłapywania ćmy bukszpanowej. Ćma bukszpanowa atakuje zarówno bukszpan zwyczajny (Buxus sempervirens), jak i inne gatunki Buxus, takie jak Buxus microphylla, Buxus sinica oraz Buxus colchica. Feromon pasuje do pułapek typu delta lub lejkowych (kominowych).
Ćma bukszpanowa może wyrządzić ogromne szkody w szkółkach roślin, parkach i ogrodach. Zaatakowane drzewa są dodatkowo narażone na atak grzyba Cylindrocladium buxicola. Pułapki feromonowe pozwalają na monitorowanie obecności szkodników, ale nie usuwają ich całkowicie.
Dozownik feromonów uwalnia odpowiedni dla gatunku feromon płciowy, który wabi dorosłe samce ćmy bukszpanowej wprost do pułapki. Po schwytaniu samce nie znajdą samic, co uniemożliwi zapłodnienie. Feromon należy umieścić w koszyczku pułapki - kapsułka powinna pozostać zamknięta.
Pułapki należy stosować od maja/czerwca do końca listopada, w okresie aktywności ćmy. Kapsułki z feromonami należy wymieniać co 8 tygodni.
Sprawdź także inne środki ochrony roślin jak również nasz szeroki wybór środków na szkodniki.
Najmniejsza zmierzona wysokość w danej partii roślin/produktów.
Produkt sprzedawany w opakowaniu tekturowym, najczęściej jest to opakowanie producenta. Nie jest to opakowanie ozdobne.