C2 - roślina sprzedawana w doniczce plastikowej o pojemności 1,4L do 2,5L
Cis pospolity doniczka
Opis produktu
Cis pospolity
to roślina zimozielona, długowieczna dorastająca do 15m wysokości w formie drzewa bądź 3 - 4 m w formie krzewu.
Igły cisa mają długość ok. 3 centymetrów, ułożone są płasko oraz mają najciemniejszy zielony kolor igieł ze wszystkich iglaków.
Bardzo dekoracyjne są również owoce cisa, tzw. osnówki otaczające nasiona, które w okresie jesiennym przybierają piękną czerwono-amarytową barwę - bardzo cenny pokarm dla 24 gatunków ptaków (np. kos, kowalik) oraz 8 gatunkom zwierząt (np.wiewiórka, sarna)
Cis jest gatunkiem pod ochroną, został prawie całkowicie wycięty z powodu drewna - cennego surowca służącego do produkcji mebli, a kiedyć broni.
Wymagania: Cisy doskonale znoszą miejsca zacienione, północne o małej ilości światła. Roślina nadje się do formowania i przycinania. Cięcia dokonujemy wczesną wiosną, można przycinać również roślinę jesienią po zakończeniu wzrostu.
Zastosowanie: Idealny na żywopłoty i inne wyrafinowane formy strzyżone.
- Dobra retencja wody i składników pokarmowych, duża zawartość próchnicy, najlepsze rodzajowo gleby .
- Preferowane przez wymagające i bardzo wymagające rośliny
Szacunkowa wysokość jaką osiągnie roślina za 7 do 10 lat przy przeciętnych warunkach środowiskowych.
Witam.
Pani Justyno, mamy w ofercie Thuje Smaragd 110-120cm wys. w pojemnikach za 38.80zł, Thuja Smaragd 120-140cm kopana z gruntu za 24.5zł - dostępna będzie od września, Thuja Brabant 110-140cm w pojemniku za 35.7zł, Thuja Brabant 120-140cm kopana z gruntu za 28zł - dostępna będzie od września.
Pozdrawiam serdecznie
Patrycja Szczubełek
Sadowniczy.pl
Witam,
Jeśli chodzi o Pinus mugo Kosodrzewina Sosna górska to mamy ją obecnie w balocie.
https://www.sadowniczy.pl/product-pol-108604-Kosodrzewina-Sosna-gorska-Mikoryza-Balot.html
Pozdrawiam
Agnieszka Wojtczak
Przyczyn żółknięcia, brązowienia i zamierania iglaków może być bardzo wiele. Może to być jedna przyczyna lub kilka na raz. Może byc to nie odpowiednie stanowisko, złe pH podłoża, przenawożenie lub zbyt mała ilość składników odżywczych.
Iglaki należy regularnie podlewać w okresach upalnego lata i suszy, zwłaszcza wtedy gdy rosną na glebach piaszczystych i bardzo przepuszczanych o niskiej zawartości próchnicy. Szczególnie młode rośliny, mające jeszcze słabo rozwinięty system korzeniowy mogą być wrażliwe na suszę.
Żółknięcie, brązowienie i zamieranie igieł rzadko kiedy spowodowane jest mrozem – większość najpopularniejszych iglaków jest odpornych na mróz. Przyczyna żółknięcia, brunatnienia i zamierania igieł zwykle leży gdzie indziej.
Żółknięcie i brązowienie igieł oraz późniejsze ich zamieranie, może być skutkiem żerowania szkodników lub rezultatem choroby. Aby dobrze zidentyfikować źródło objawów warto dobrze obejrzeć igły – czy nie ma na nich śladu żerowania szkodników lub różnego rodzaju przebarwień. Wtedy najlepiej zastosowac środki chemiczne.
Pozdrawiam
Agnieszka Wojtczak
Witam, iglaki będą miały bardzo ciężko utrzymać. Mogą Państwo posadzić już duże rośliny które już rosną w dużych donicach wtedy to będzie miało sens