C2 - roślina sprzedawana w doniczce plastikowej o pojemności 1,4L do 2,5L
Pęcherznica kalinolistna Diabolo (C2)
Opis produktu
Pęcherznica kalinolistna Diabolo
Szybkorosnący krzew z licznymi, wyprostowanymi głównymi pędami, rosnącymi od poziomu ziemi, osiągający 3 m wys. oraz podobną szerokość. Roczny przyrost rośliny to 30-40 cm.
Młode pędy mahoniowobrązowe, często wygięte, lekko kanciaste. Starsze, grubsze gałęzie czerwonobrązowe, z dużymi paskami łuszczącej się kory.
Liście trójklapowe, do 13 cm dł., ciemnoczerwone z metalicznym połyskiem, jesienią czerwonobrązowe. Starsze liście, szczególnie w cieniu – zielonobrązowe.
Kwiaty kremowobiałe, w baldachowatych, półkulistych kwiatostanach o szer. 5 cm, kontrastujące z listowiem, VI-VII. Owoce podobne do pęcherzyków, nabrzmiewające, 2 płatkowe, zabarwione na czerwono.
Stanowisko słoneczne do cienistego.
Niewymagająca roślina, rosnąca równie dobrze na suchych, jak i na wilgotnych glebach, kwaśnych do alkalicznych.
Odporna na niskie temperatury, środowisko miejskie, mocne wiatry, zanieczyszczenia powietrza.
Do sadzenia w grupach. Doskonała na wizualne bariery, szpalery i żywopłoty.
Przepięknie wygląda w zestawieniu z pęcherznicą Luteus (żółtą).
Szacunkowa wysokość jaką osiągnie roślina za 7 do 10 lat przy przeciętnych warunkach środowiskowych.
Opinie o produkcie:
Pęcherznica kalinolistna najobficiej kwitnie na pędach 2- i 3-letnich. Krzew powinno się przycinać latem po przekwitnięciu (optymalnie od końca lipca do pierwszej połowy sierpnia) lub jesienią. Częstym błędem popełnianym przez miłośników tego gatunku jest wiosenne cięcie, które powoduje wyciekanie soków.
Pozdrawiam
Agnieszka Wojtczak
Witam
Z krzewów na żywopłot na podmokłe tereny i bezpieczne dla dzieci polecam wierzby i dereń jadalny.
Pozdrawiam
Agnieszka Wojtczak
Witam
Sadzonki sadzimy po 3-4 na metr w jednym rzędzie lub na przemian w dwóch rzędach.
Najlepszym terminem cięcia pęcherznicy jest okres tuż po kwitnieniu, czyli w sierpniu. Przycięcie pęcherznicy w tym okresie sprawi, że roślina nie będzie tracić sił na zawiązywanie owoców. Wypuści natomiast dużo nowych pędów, na których zakwitnie w przyszłym roku.
Dopuszczalne jest też przycinanie pęcherznicy jesienią ale zabieg ten nie daje już tak dobrych efektów jak cięcie letnie, zaraz po kwitnieniu. Zazwyczaj cięcie jesienne jest korzystne w przypadku krzewów pęcherznicy formowanych na żywopłot, które mogą dla zachowania regularnego kształtu wymagać przycinania 2 razy w roku. Wówczas tniemy je latem zaraz po kwitnieniu i drugi raz jesienią.
Pozdrawiam
Agnieszka Wojtczak